UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Бразилії Лула да Сілва звинуватив Володимира Зеленського у зриві зустрічі на саміті G7

Зеленський заявив, що зустріч не відбулася через різницю в графіках, але Лула стверджує, що український президент начебто не прийшов.

Президент Бразилії Лула да Сілва заявив, що не зустрічався з президентом України Володимиром Зеленським на саміті в Японії, оскільки український президент начебто не з’явився на двосторонню зустріч. Про це повідомляє Globo.

"Справа дуже проста, тут, у цьому залі, мала бути двостороння зустріч з Україною. Ми чекали та отримали інформацію, що вони затримуються. Тим часом я зустрічався з президентом В'єтнаму. Коли президент В'єтнаму пішов, Україна не з'явилася. Безумовно, у них була інша зустріч. Ось що сталося", – сказав Лула.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в Японії на саміті G7 не зустрічався з бразильським лідером Лулою да Сілвою через щільний графік. Про це Зеленський сказав під час пресконференції в Хірошимі.

"Я зустрічався майже з усіма лідерами, але у кожного свої графіки, тому ми не змогли зустрітися з президентом Бразилії", - сказав глава Української держави.

На запитання журналістки, чи розчарований Зеленський тим, що не зустрівся зі своїм бразильським колегою, посміхаючись, відповів: "Думаю, це його розчаровує". Лула також применшив відсутність зустрічі сам на сам із Зеленським, оскільки, за словами Лули, два президенти чули промову один одного.

Президента Бразилії запитали про заяву Зеленського про те, чи розчарований він тим, що двостороння зустріч не відбулася.

"Я не був розчарований, я був засмучений, тому що я хотів би з ним зустрітися. Ось і все. Зеленський дорослий, він знає, що робить", - відповів Лула.

Нагадаємо, Лула да Сілва під час спілкування з журналістами 6 квітня 2023 року запропонував Україні віддати Росії Крим. Він все ще вважає, що це гарантуватиме настання миру. Пізніше президент Бразилії різко змінив риторику. Аналітики пов'язують зміну риторики Лули з його бажанням поглиблювати економічні зв'язки між Бразилією та країнами Європейського Союзу та залучити європейські інвестиції у свою країну. Його перші заяви про війну в Україні суперечили консолідованій позиції ЄС та були поганим тлом для переговорів з економічних питань.