Журналісти ізраїльського видання Haaretz Нір Хасон та Ліза Розовська опублікували матеріал, в якому заявляють, що частина інформації про напад ХАМАС на ізраїльські села та міста, які прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху передавав під час розмов із президентом США Джо Байденом, а його дружина Сара Нетаньяху виклала у листі до першої леді США Джілл Байден, не відповідала дійсності.
Як пише IsraelInfo, Нетаньяху особисто повідомив Байдену, що терористи ХАМАСу «взяли десятки дітей, зв’язали їх та спалили». Журналісти зазначають, що після перевірки низки фактів можна з певністю сказати, що такого факту не було. Зокрема станом на початок грудня відомі всі імена вбитих 7 жовтня дітей в прикордонних кібуцах і містах – це шестеро дітей молодше десяти років і 15 дітей віком від 11 до 15 років. Зокрема четверо з них загинули від ракетних обстрілів.
Видання також стверджує, що не було і вагітної заручниці, яка народила дитину в полоні ХАМАСа, про яку дружина прем'єр-міністра Сара Нетаніяху особисто повідомила першій леді США Джілл Байден. Викрадена ХАМАСом громадянка Філіппін, яку нещодавно повернули з полону, не була вагітна в принципі. Таким чином серед заручників не було і немає вагітних жінок.
Перебільшеною є і розповідь добровольця ЗАКА про буцімто вирізаний із утроби матері плід дитини та спалену у печі дитину 6-7 років. Haaretz стверджує, що серед убитих у кібуці Беері не було загиблих дітей віком 6-7 років, а історія вагітної жінки була повністю сфабрикованою, адже 7 жовтня було вбито одне немовля, а в утробі матері загинула від рук терористів лише дитина вагітної бедуїнської жінки, розстріляної терористами у живіт.
При цьому видання пише, що терористи 7 жовтня дійсно вбили не менше 1200 ізраїльтян та викрали ще понад 240.
IsraelInfo зазначає, що публікація Haaretz викликала неоднозначну реакцію ізраїльської публіки - багато громадян вважають з'ясування правди недоречним під час війни, а публікацію називають «подарунком ворожій пропаганді».
«Відповідальність за тяжку шкоду, яку завдає Державі Ізраїль брехня та дезінформація, вони покладають на тих, хто дошукується до правди, а не на відповідальних осіб, які дозволяють собі спиратися на неперевірені джерела та брехати власним громадянам та світу», - додає видання.
Відсутність розуміння стратегічної перспективи виходу з поточної палестино-ізраїльської кризи поряд із масштабами гуманітарної катастрофи залишаються головними чинниками, що викликають занепокоєння не лише у Вашингтоні, а й в усієї світової спільноти. Точної відповіді на запитання: «що далі?» не має ніхто. Але перші підсумки підвести вже можна. Це робить В’ячеслав Ліхачов в статті «Війна в Газі: чотири висновки з операції Ізраїлю «Сталеві мечі».