UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єр Кобахідзе заявив, що президентці Грузії доведеться піти, а США переглянуть відмову від партнерства

На тлі сумнівної легітимності нинішньої влади ці заяви виглядають глузливо

Прем'єр-міністр Грузії заявив, що чинній президентці Саломе Зурабішвілі доведеться залишити свою посаду після президентських виборів.

"Скоро почнеться сьомий рік повноважень Саломе Зурабішвілі, і, уявіть, вона все ще не може розлучитися зі своїм кріслом. Звісно, пані Саломе доведеться піти зі свого крісла", - про це заявив на пресконференції прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе, пише Грузія онлайн.

Читайте також: У Грузії продовжуються протести - людей відтіснили від парламенту, застосувавши водомети

На тлі сфальсифікованих виборів та масових протестів, жорстоко придушуваних у Грузії, така заява Кобахідзе виглядає глузуванням. 

Тим більше, що грузинський парламент 80 голосами (у парламенті 150 депутатів) припинив обрання президента Грузії всенародно. Натомість його обиратиме Виборча колегія, яка складається з лояльних чинній владі представників. Тобто, і вибір президента у країні уже не залежить від народу Грузії.

Також грузинська влада відмовилася проводити повторні парламентські вибори. Прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе зазначив, що це питання не розглядається, повідомляє Голос Америки. Він підкреслив, що 29 грудня, у день інавгурації нового президента, Зурабішвілі буде зобов'язана скласти повноваження, попри її наміри залишатися на посаді до можливих нових виборів.

Крім того, прем'єр повідомив, що завершив формування нового уряду, призначивши 12 нових міністрів, базуючись на результатах парламентських виборів, які відбулися 26 жовтня.

Коментуючи рішення США про призупинення стратегічного партнерства з Грузією, Кобахідзе заявив, що адміністрація Джо Байдена, яка завершує свої повноваження, прагне залишити "складну спадщину" для обраного президента Дональда Трампа. Саме рішення прем'єр назвав "тимчасовим явищем, як і Саломе Зурабішвілі".

30 листопада США призупинили партнерську угоду з Грузією. Державний департамент закликав грузинську владу повернутися до євроатлантичного курсу, провести прозоре розслідування порушень на парламентських виборах і скасувати антидемократичні закони, які обмежують свободу зібрань і висловлювань.

Того ж дня президентка Саломе Зурабішвілі заявила, що вважає парламент нелегітимним і залишить свою посаду лише після проведення нових виборів, які відповідатимуть демократичним стандартам.

За даними ЦВК Грузії, на парламентських виборах перемогла правляча партія "Грузинська мрія", яка висунула на посаду президента колишнього футболіста Михайла Кавелашвілі. Вибори президента заплановані на 14 грудня і вперше пройдуть за новою системою — главу держави обиратиме колегія виборців.

Опозиція вже заявила про бойкот засідання цієї колегії. "Грузинська мрія" має абсолютну більшість у парламенті, що майже гарантує обрання Кавелашвілі.

Читайте також: Сценарій "Майдану" у Грузії не повториться — премʼєр Кобахідзе

Нагадаємо, у США прокоментували події в Грузії,  зокрема рішення правлячої «Грузинської мрії» призупинити процес вступу Грузії в ЄС та застосування сили проти грузинів які вийшли на мирний протест, а також оголосили про призупинення стратегічного партнерства із Тбілісі.

Речник Державного департаменту Метью Міллер заявив, що призупинення процесу вступу до Європейського союзу суперечить закріпленим у конституції Грузії нормам та робить країну більш вразливою для Кремля.