Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе обіцяє подальше просування закону про «іноземних агентів», який спровокував політичну кризу, пише Reuters.
Незважаючи на одну з наймасштабніших за часи незалежності акцію протесту, Кобахідзе на телевізійному брифінгу заявив, що правляча партія «Грузинська мрія» забезпечить ухвалення законопроекту в третьому читанні вже найближчого тижня, і пригрозив протестувальникам судовим переслідуванням, якщо вони вдадуться до насильства.
Опозиція Грузії закликала противників законопроекту провести цілу ніч біля парламенту, щоб не допустити законодавців до будівлі у понеділок, коли вони повинні почати обговорення законопроекту в третьому читанні.
У суботу ввечері протестувальники, попри сильний дощ, кількома колонами перекрили більшу частину центру Тбілісі.
За підрахунками видання, яке використало інструмент підрахунку натовпу Mapchecking, кількість протестувальників у суботу склала близько 50 тисяч осіб.
Деякі грузинські ЗМІ та активісти посилаючись на власні підрахунки оцінили кількість у сотні тисяч. Правляча партія заявила про 18 тисяч присутніх.
Законопроект вимагає від організацій, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, реєструватися як агенти іноземного впливу, інакше їм загрожує штраф.
Західні країни та опозиція Грузії засуджують дії влади як авторитарні та інспіровані Росією. Законопроєкт порівнюється із ухваленим у 2012 році аналогічним російським законом про «іноземних агентів», який влада використовує для переслідування критиків Кремля.
Грузія, яка має традиційно теплі стосунки із Заходом, зіткнулася із перспективою затримки руху до членства в Європейському Союзі та НАТО та натомість зближення з Росією.
Засновник «Грузинської мрії», мільярдер, експрем’єр-міністр Бідзіна Іванішвілі минулого місяця заявив, що закон необхідний для захисту суверенітету Грузії від західних держав, які, за його словами, хочуть втягнути країну в конфронтацію з Росією.
Навіщо грузинський уряд, парламент, керівна партія, та навіть мільярдер Іванішвілі домагаються ухвалення цього законопроєкту розповів Володимир Кравченко у статті «Куди веде «Грузинська мрія»: до Європи чи Росії?».