Прем'єр-міністр Сербії Олександр Вучич змушений був покинути траурну церемонію в Сребрениці раніше після того, як з натовпу в нього полетіли камені і пляшки.
Вучич отримав поранення каменем в голову, повідомляє сербський телерадіоканал РТС. За наявними даними, інцидент стався після того, як сербська делегація поклала квіти до пам'ятника жертвам трагічних подій 1995 року.
Перед цим Вучич виступив на жалобній церемонії, присвяченій 20-й річниці вбивства тисяч боснійських біженців. Його промова була зустрінута гулом несхвалення.
Для участі в траурній церемонії в Сребреницю з'їхалися десятки тисяч людей. У суботу тут будуть поховані виявлені та ідентифіковані за допомогою аналізу ДНК останки 136 жертв різанини в Сребрениці.
В Сребреницю також прибули десятки державних діячів з різних країн світу, серед них - глава зовнішньої політики ЄС Федеріка Могеріні, екс-президент США Білл Клінтон, прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу, британська принцеса Анна і королева Йорданії Нур.
Білл Клінтон, який був у 1993 році президентом США, вибачився за те, що для припинення війни знадобилося настільки багато часу. "Я ніколи більше не хочу побачити подібне масове вбивство людей", - сказав він.
Перед початком церемонії Білл Клінтон похвалив прем'єр-міністра Вучича за його рішення приїхати на пам'ятну церемонію.
У відкритому листі Вучич написав: "Сербія чітко і однозначно засуджує цей жахливий злочин, відчуває огиду до тих, хто брав у ньому участь, і буде продовжувати залучати їх до відповідальності".
Раніше сербська влада заборонила проводити пам'ятні церемонії в Белграді після погроз, що надійшли від правих угруповань, пише "Би-би-си".
У липні 1995 року загони боснійських сербів увійшли в Сребреницю, оголошену Радою безпеки ООН "зоною безпеки".
Практично не зустрівши опору з боку легкоозброєних голландських військовослужбовців з числа "блакитних касок" ООН, війська сербського генерала Ратко Младіча влаштували в місті розправу над мусульманським населенням.
Згідно з офіційними даними, за кілька днів у Сребрениці було вбито понад 8 тис. мусульман, в основному чоловіків і юнаків.
Міжнародний суд ООН в Гаазі кваліфікував події в Сребрениці як геноцид. Нещодавно Росія наклала вето на резолюцію про засудження різанини в Сребрениці при голосуванні в Раді Безпеки ООН.
Кожен рік 11 липня влада Боснії і Герцеговини проводять у Сребрениці пам'ятну церемонію.