UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єр Вірменії Саргсян відмовився йти у відставку

Перемовини прем'єр-міністра та лідера опозиції тривали близько трьох хвилин.

Прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян зустрівся з лідером вірменської опозиції, депутатом Національних зборів Ніколою Пашиняном, повідомляє "Громадське". Зустріч тривала близько трьох хвилин, під час перемовин Саргсян назвав умови власної відставки неприйнятними. А також поклав відповідальність за життя та здоров'я протестувальників проти його прем'єрства на Пашиняна.

"Якщо щось станеться з протестувальниками, винним буде Пашинян", - заявив прем'єр-міністр країни.

За даними видання Panarmenian, Пашинян повідомив про те, що прийшов обговорити із Саргсяном безкровну передачу влади. Проте прем'єр-міністр Вірменії назвав такі умови "ультиматумом і шантажем щодо законної влади". "Ви не володієте ситуацією в країні, вона не така, якою ви її знали 15-20 днів тому. Влада у Вірменії перейшла до рук народу", - зазначив лідер опозиції й невдовзі пішов.

Напередодні Серж Саргсян виступив із заявою, у якій прокоментував свою можливу відставку. Він нагадав про складну геополітичну ситуацію у регіоні, і заявив про те, що готовий залишити посаду після вирішення проблеми Нагірного Карабаху. Своєю чергою Пашинян відповів на заклик прем'єр міністра та зголосився на діалог.

Читайте також: Президент Вірменії зустрівся з протестувальниками в Єревані

Раніше поліція Вірменії повідомила про запобігання серії терористичних актів у Єревані; на тлі триваючих у столиці країни заворушень терористи планували влаштувати вибухи на ділянках транспортних магістралей, у торгових центрах та інших громадських місцях, наслідком чого стала б загибель офіційних осіб Вірменії та зростання напруги у суспільстві.

Вранці 21 квітня у столиці Вірменії стартувала чергова антиурядова хода. Кількість затриманих протестувальників сягнула позначки у 102 особи. З 31 березня у Єревані тривають масові акції проти прем'єрства третього президента Сержа Саргсяна, який очолював країну протягом десяти років. У 2015 році Вірменія змінила конституцію і перейшла до парламентської форми правління, що надає прем'єр-міністру більші повноваження.

16 квітня протестуючі перекрили рух в центрі міста , поліція стягнула до будівлі парламенту водомети та бронетехніку. Згодом почалися зіткнення між учасниками акції протесту і поліцією. Наступного дня протестувальники заявили про початок "тотальної непокори". Лідер опозиції Нікол Пашинян закликав до блокування держустанови.

Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Оксамитова революція" з вірменською специфікою" у тижневику "Дзеркало тиждень. Україна".