Прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян зустрівся з лідером вірменської опозиції, депутатом Національних зборів Ніколою Пашиняном, повідомляє "Громадське". Зустріч тривала близько трьох хвилин, під час перемовин Саргсян назвав умови власної відставки неприйнятними. А також поклав відповідальність за життя та здоров'я протестувальників проти його прем'єрства на Пашиняна.
"Якщо щось станеться з протестувальниками, винним буде Пашинян", - заявив прем'єр-міністр країни.
За даними видання Panarmenian, Пашинян повідомив про те, що прийшов обговорити із Саргсяном безкровну передачу влади. Проте прем'єр-міністр Вірменії назвав такі умови "ультиматумом і шантажем щодо законної влади". "Ви не володієте ситуацією в країні, вона не така, якою ви її знали 15-20 днів тому. Влада у Вірменії перейшла до рук народу", - зазначив лідер опозиції й невдовзі пішов.
Напередодні Серж Саргсян виступив із заявою, у якій прокоментував свою можливу відставку. Він нагадав про складну геополітичну ситуацію у регіоні, і заявив про те, що готовий залишити посаду після вирішення проблеми Нагірного Карабаху. Своєю чергою Пашинян відповів на заклик прем'єр міністра та зголосився на діалог.
Раніше поліція Вірменії повідомила про запобігання серії терористичних актів у Єревані; на тлі триваючих у столиці країни заворушень терористи планували влаштувати вибухи на ділянках транспортних магістралей, у торгових центрах та інших громадських місцях, наслідком чого стала б загибель офіційних осіб Вірменії та зростання напруги у суспільстві.
Вранці 21 квітня у столиці Вірменії стартувала чергова антиурядова хода. Кількість затриманих протестувальників сягнула позначки у 102 особи. З 31 березня у Єревані тривають масові акції проти прем'єрства третього президента Сержа Саргсяна, який очолював країну протягом десяти років. У 2015 році Вірменія змінила конституцію і перейшла до парламентської форми правління, що надає прем'єр-міністру більші повноваження.
16 квітня протестуючі перекрили рух в центрі міста , поліція стягнула до будівлі парламенту водомети та бронетехніку. Згодом почалися зіткнення між учасниками акції протесту і поліцією. Наступного дня протестувальники заявили про початок "тотальної непокори". Лідер опозиції Нікол Пашинян закликав до блокування держустанови.
Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Оксамитова революція" з вірменською специфікою" у тижневику "Дзеркало тиждень. Україна".