Прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло назвала газопровід "Північний потік-2" не економічним, а геополітичним проектом Росії.
"Польща не згодна з проектом "Північний потік-2", вважаючи, що він переслідує насамперед геополітичні, а не економічні цілі", - сказала Шидло, відповідаючи на запитання кореспондента ТАСС про те, чи стане газопровід, будівництво якого Польща зараз обговорює з Норвегією, конкурентом "Північному потоку".
За словами прем'єра Польщі, позицію Варшави поділяють в деяких інших країнах Східної Європи.
"Підкреслю ще раз. Польщі, як і будь-якій іншій державі, і польському уряду, як і уряду будь-якої іншої держави, необхідно забезпечувати безпеку своїх громадян і своєї держави. З нашої точки зору, диверсифікація поставок енергоносіїв, в тому числі і спільний проект з Норвегією, сприяє підвищенню рівня нашої енергетичної безпеки", - зазначила Беата Шидло.
1 лютого український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна подала позов в секретаріат Енергетичного співтовариства щодо "Північного потоку-2". Глава уряду України зазначив, що разом з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо вони "дали чіткий сигнал усім нашим європейським партнерам і світовій спільноті, що цей проект повинен бути не просто переглянутий, а фактично припинений".
На початку вересня 2015 року "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2" вартістю 9,9 млрд евро. Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.
Ряд країн-членів ЄС різко виступили проти будівництва "Північного потоку-2". Офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ.