Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заяєв заявив про те, що його адміністрація досягла згоди з лідерами Греції щодо нової назви країни. За його словами, назву "Республіка Ілинденська Македонія" узгоджено як компромісну обома сторонами та буде винесено на референдум для схвалення македонцями.
У свою чергу прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас назвав пропозицію Заяєва кроком, який "як ніколи раніше" наближає сторони до вирішення спору, передає "Радіо Свобода".
Ілинден - громада в Македонії, відома протестами 1903 року проти турецьких окупантів і 1944-го - проти нацистів.
Суперечка про назву Македонії триває більше 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменним грецьким регіоном. Скоп'є також застерігають від територіальних претензій на всю історичну Македонію, що знаходиться в Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.
Як повідомлялося, Єврокомісія визначила 2025 рік крайньою датою наступної хвилі розширення ЄС. Сербія та Чорногорія вже ведуть переговори про вступ до Євросоюзу, Боснія та Косово претендують на статус кандидата в члени ЄС. Євроінтеграцію Македонії стримує суперечка з Грецією через назву країни. Для Сербії проблемою є необхідність визнання незалежності Косова.
Детальніше про стратегію Європейського Союзу щодо балканських країн читайте у матеріалі Тараса Качки "Новий оптимізм для Балкан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".