Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон спробував з оптимізмом розповісти про перспективи боротьби з епідемією коронавіруса в Британії. Про це повідомляє видання The Independent з посиланням на прес-конференцію глави уряду.
Британський прем'єр Борис Джонсон виступив на прес-конференції, за участю головного медичного радника Кріса Уітті і головного наукового радника Патріка Уолланса. Джонсон розповів, що перший британський пацієнт вже проходить лікування експериментальним препаратом від COVID-19 і що випробування вакцини, а також дослідження з вироблення антитіл проти коронавіруса і масовий випуск тестів (до 250 000 в день) дозволять "переломити" ситуацію з епідемією протягом 12 тижнів.
Заява Джонсона, сказане на тлі зростання кількості хворих та померлих (2 698 і 137 осіб відповідно на території Сполученого королівства), а також надзвичайних заходів Банку Англії, який змушений знизити ставку рефінансування до 0,1%, щоб компенсувати економічні наслідки епідемії. Уітті і Уолланс, медичний та науковий консультанти уряду, зі своєї сторони попередили, що подолати епідемію в короткий термін неможливо, а карантин доведеться продовжити на довгий термін. Критичні питання, адресовані прем'єру після його оптимістичного виступу, змусили главу уряду визнати, що він не впевнений у власному прогнозі і не може гарантувати, що епідемія і її наслідки будуть подолані до кінця червня.
У Британії вже діє 12-тижневий карантин, введений 18 березня, в столиці закривають станції метро, а збройні сили приведені в підвищену готовність. Швидкі і доступні тести, про які згадував Джонсон, розроблені фахівцями з Оксфордського університету.