UA / RU
Підтримати ZN.ua

Представники США і Росії мають намір провести переговори щодо ядерної зброї

Передбачається, що ще однією з сторін зустрічі може стати Китай, який зараз не обмежений жодним договором щодо ядерної зброї.

Представники зовнішньополітичних відомств Росії та Сполучених Штатів Америки домовилися зустрітися 17 липня, у середу, щоб під час переговорів у Женеві обговорити ідею нової угоди щодо обмеження для ядерної зброї замість напівзруйнованого ДРСМД, ліквідованого Договору щодо ПРО та договору СНО-3, причому цілком імовірно, що до них приєднається Пекін, 16 липня повідомляє "Голос Америки" з посиланням на власні джерела в адміністрації президента США Дональда Трампа.

"Здається, що – а зараз постукаємо по дереву – ми досягли того моменту, коли можна спробувати почати договірної процес знову... Я кажу "постукаємо по дереву", тому що, на жаль, завжди достатньо всього одного інциденту, щоб все зірвалося", – пояснило виданню одне з джерел, пославшись на численні випадки зриву домовленостей, які ховали під собою увесь досягнутий між США і РФ прогрес у справі ядерного роззброєння і сильно ускладнювали відносини Москви і Вашингтона.

Наголошується, що пропозиція про переговори є прямою реалізацією раніше озвучених намірів Трампа, який після розвалу ДРСМД заявляв, що хотів би укласти з Росією нову угоду про контроль над усіма ядерними озброєннями, за умови, що до нового договору увійде і Китай, який на даний момент не пов'язаний жодним договором про обмеження ядерної зброї. Додатково це питання обговорювалося на двосторонніх зустрічах у Осаці і схоже, що сторони прийшли до згоди.

Про те, яку роль Вашингтон відводить майбутнім переговорам, говорить склад делегації, яка відправляється до Женеви – її головою стане заступник державного секретаря США Джон Салліван. Також у делегації будуть присутні представник Ради з національної безпеки Тім Моррісон та високопоставлені чини Пентагону, Об'єднаного комітету начальників штабів й однієї з найбільш секретних спецслужб США, Агентства з національної безпеки.

Нагадаємо, 1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів із ДРСМД. США завершать вихід із Договору протягом шести місяців, якщо Росія не повернуться до виконання ДРСМД. 4 березня Путін підписав указ про призупинення Росією виконання ДРСМД. 3 липня Росія офіційно призупинила дію ДРСМД.

Раніше заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД – таким чином угоду може бути врятовано.

Докладніше про мотиви виходу США з Договору читайте у статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".