UA / RU
Підтримати ZN.ua

Представники Ізраїлю та Палестини обмінялися звинуваченнями в Раді Безпеки ООН

США підтримали позицію Ізраїлю, Німеччина та Британія закликала провести незалежне розслідування.

Представники Ізраїлю та Палестинської адміністрації висунули один одному взаємні звинувачення в ході засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку із зіткненнями в секторі Газа, під час яких загинули більше 50 палестинців, передає "Радіо Свобода".

Представник Палестини Ріяд Мансур, зокрема, назвав дії ізраїльських військових "одіозною різаниною" і звинуватив Ізраїль у "злочинах проти людства".

Ізраїльський дипломат Дані Данон, у свою чергу, відстоював право сил оборони застосовувати зброю у випадку провокацій на кордоні.

Представник США Ніккі Гейлі підтримала Ізраїль, заявивши, що "жодна країна... не діятиме з більшою стриманістю, ніж Ізраїль".

Ряд держав висловили стурбованість у зв'язку з насильством. Британія, Німеччина та інші країни вказали на необхідність незалежного розслідування інциденту.

Як повідомлялося, кількість загиблих палестинців під час масових заворушень в секторі Газа збільшилася до 58, більше 1800 осіб отримали поранення і травми.

Масові протести палестинців спровокував перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалиму. Відкриття посольства відбулося 14 травня і було приурочено до 70-ї річниці утворення Держави Ізраїль. Цю подію палестинці називають Накба, або "День катастрофи", 15 травня вони щорічно проводять акції протесту.

Президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. У середу, 6 грудня, американський президент доручив Державному департаменту почати роботу по перенесенню посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму.

Від рішення США дистанціювалися члени Ради Безпеки ООН.

Лідери Європейського Союзу на Саміті в Брюсселі 14 грудня підтвердили незмінність позиції по Єрусалиму. Вона зводиться до відданості ідеї двох держав – єврейської та палестинської, які шляхом переговорів повинні вирішити подальшу долю міста.

Детальніше про рішення американського президента щодо Єрусалиму та його наслідки для США читайте у статті політолога Віктора Каспрука "Столичне питання" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".