UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правляча партія Росії наповнена злочинцями, і в цьому немає нічого дивного – RFERL

На думку оглядача, злочинність, як і корупція, стала характеристикою режиму Путіна.

Губернатори очолюють організовані злочинні банди. Депутати 3 відмивають гроші для гангстерів і мають особисті "каральні" загони. А міністри в уряді ставляться до державного бюджету, як до особистого банкомату.

Так можна коротко описати зміст звіту, підготовленого опозиціонером Іллею Яшеним, в якому він зафіксував випадки кримінальної активності серед членів правлячої партії "Единая Россия".

"Звіт на 66 сторінках під заголовком "Російська кримінальна партія", вказує на те, що "Единая Россия" стала двигуном політичної легітимізації організованої злочинності. Але є одна цікава річ. Якщо у більшості країн такі викриття стали б сенсацією, в Росії на них реагують лише позіханням і потисканням плечей", - пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.

Він додає, що така поведінка вже стала "прийнятним веденням справ". Але найдивовижніше у звіті Яшина було те, наскільки його викриття були зовсім недивними. Адже тісні зв'язки між російською державою і організованою злочинністю добре задокументовані журналістами, дослідниками і прокурорами. Кремль вже давно використовує злочинні групи для виконання чорної роботи: виконання таємний завдань, контрабанда зброї, вбивства чи відмивання грошей.

"Насправді російська мафія стала націоналізованим активом. Так само як і корупція, організована злочинність – це не помилка в системі, це її характеристика. Вона невід'ємна частина режиму Володимира Путіна. Тому зовсім не варто дивуватися, що російська правляча партія кишить злочинцями", - пише Вітмор.

Тим часом, рейтинг правлячої російської партії різко впав перед виборами в Держдуму. Про це свідчать дані опитування "Левада-Центру". Вибори в Держдуму РФ пройдуть 18 вересня за змішаною системою: 250 депутатів будуть обрані за партійними списками, 250 – за мажоритарними округами. Партія "Єдина Росія" була створена на початку 2000-х. Після виборів 2011 року у неї була більшість в Держдумі РФ.