UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прагнучи відокремитися від США, на Гаваях створили власну валюту

Вождь гавайського королівства Атуї, нащадок королівської династії, представив в ООН полінезійські монети "кала".

Прихильники незалежності Гавайських островів від США представили у штаб-квартирі ООН полінезійські монети "кала", які вони пропонують ввести в обіг в якості національної валюти, у тому числі в ряді южнотихоокеанских острівних держав.

"Ми створюємо нашу національну валюту, оскільки багато полінезійських народів потребують економічному розвитку, і без єдиної валюти нам важко об'єднати зусилля і рухатися вперед", - заявив на прес-конференції в ООН Алека Аїпоалані, верховний вождь гавайського королівства Атуї, нащадок колишньої королівської династії.

За його словами, згодом усім країнам буде запропоновано обмінювати їхню валюту на полінезійські монети, які існували до кінця XIX століття.

Вождь продемонстрував три заново відлиті монети - мідну вагою в 28,35 грама і номіналом в два кала, срібну вагою 28,35 грама і номіналом в 50 кала, і з чистого золота вагою 3,11 г номіналом в 500 кала.

На монетах зображено портрет самого Алекі Аїпоалані, а на реверсі - герб гавайської королівської династії, поваленої в 1893 році перед анексією Гаваїв Сполученими Штатами.

Відзначимо, що багато полінезійських народів від Гаваїв до Нової Зеландії мають спільне походження і схожі мови.

Зараз на Гавайських островах, які стали штатом США у 1959 році, діють близько десятка різних рухів, що вимагають незалежності або автономії.

На Гаваях є монархісти, але на відміну від них, що виступають за відновлення держави за типом європейських, Алека Аїпоалані разом зі своїми прихильниками хоче відновити давню систему, на чолі якої стоїть верховний вождь, а не король.

До речі, саме на Гаваях народився чинний президент США Барак Обама. !zn

Читайте також:

Білі немовлята у США вперше опинилися в меншості - кольорових народилося більше

Нобелівський лауреат запропонував єдину світову валюту, яка врятує від кризи

В Ірані заборонили вживати слово "долар"

США не змогли уникнути секвестру бюджету: сотні тисяч людей втратять роботу