Масштабні пожежі в Амазонії, які тривають вже майже місяць, прикували до себе увагу світової спільноти і викликали різні припущення в тому числі і пов'язані з зменшенням кількості кисню на Землі. І хоча вчені заперечують, що пожежі в Амазонії впливають на кількість кисню в атмосфері, ніхто не заперечує, що негативний вплив на атмосферу є.
Через пожежі в Амазонії в атмосферу в серпні потрапило 255 мегатонн вуглекислого газу. Така інформація розміщена на сайті Всесвітньої метеорологічної організації.
ВМО посилається на дані системи моніторингу атмосфери Copernicus (CAMS): з 1 по 25 серпня в атмосферу надійшло 255 мегатонн вуглекислого газу, а також велика кількість окису вуглецю.
Фахівці констатують, що "пожежі, які вирують в тропічних лісах Амазонки, посилюють навантаження на глобальний клімат і навколишнє середовище".
Пожежна активність в Амазонії значно варіюється від року до року і від місяця до місяця. Максимуму вона досягає з липня по жовтень. У серпні 2019 року кількість великих пожеж в цьому регіоні збільшилася. Однак вчені, які використовують супутники НАСА, щоб відстежувати пожежну активність, відзначають, що нинішній рік у цьому плані не безпрецедентний, інформує ВМО, посилаючись на онлайн-видання NASA Earth Observatory.
За останньою інформацією бразильського Національного інституту космічних досліджень, з січня по серпень пожежі знищили більше 1,8 млн га лісів Амазонії. Тропічні ліси, розташовані в басейні Амазонки, часто називають "легенями світу". Цей регіон має вирішальне значення для регулювання глобального потепління, оскільки ліси поглинають мільйони тонн викидів вуглецю щороку.
Екологічна організація Greenpeace пов'язує зростання кількості пожеж із зусиллями по очищенню від лісу територій для розвитку видобувних підприємств або звільнення землі під ферми. Вогонь - основний інструмент для знищення лісів, який використовують місцеві жителі, відзначають в Greenpeace.
Президент Бразилії Болсонару скептично ставиться до питань збереження навколишнього середовища. У липні Національний інститут космічних досліджень опублікував звіт, в якому йдеться про те, що за рік темпи знищення лісів Амазонки збільшилися на 88%, але він йому не повірив. Більш того, він вважає, що пожежі влаштовуються, щоб скомпрометувати його і його уряд.
Нагадаємо, 22 серпня Бразильський Державний космічний центр INPE відзвітував про рекордне зростання кількості вогнищ загоряння у бразильських дощових лісах. З початку цього року агентство зареєструвало понад 70 тис. вогнищ займання, а з четверга минулого тижня супутники помітили 9507 нових пожеж. Це на 83% більше, ніж минулого року, заявили в агентстві. Більшість вогнищ знаходиться у районі басейну Амазонки.