Повернення вихідців з Північного Кавказу, які воювали на боці терористів "Ісламської держави", назад в Росію небезпечне, але водночас і вигідне для 3.
Про це німецькому виданню Tages Anzeiger сказав історик і експерт з Північного Кавказу Університету Цюріха Єронім Перович. На його думку, російська влада не хоче займатися вирішенням своїх внутрішніх проблем, які дедалі більше посилюються.
"З тих пір, як Путін прийшов до влади, для виправдання своєї авторитарної політики він використовує образ ворога. Вести війну простіше, ніж займатися реальними проблемами. Крім того, так Путіну легше виправдати перед деякими людьми підтримку одіозних осіб, таких як Рамзан Кадиров", - пояснив Перович.
Він нагадав, що часи першої Чеченської війни багато ісламістів з-за кордону брали участь в конфлікті, який від початку не мав релігійного підґрунтя. Тепер же все навпаки: вихідці з Північного Кавказу повертаються додому, здобувши бойовий досвід на Близькому Сході.
Перович також додав, що фактично Кремль сьогодні не контролює Чечню повністю. Після останньої війни федеральні війська просто витіснили насилля за межі республіки. Тому на Північному Кавказі досі відбуваються теракти і ніхто не знає, як їх зупинити.
"Представники інших кланів терплять Рамзана Кадирова лише тому, що він купує їхню лояльність за гроші, які він бере в державному бюджеті Росії. Якщо ця система перестане працювати, йому буде дуже тяжко", - пояснив історик.
На його думку, саме тому одіозний президент Чеченської республіки часом різко висловлюється на адресу Кремля, щоб показати, що він потрібен владі РФ.
"Чечня фактично незалежна", - вважає швейцарський експерт.
Він також сумнівається, що В Путіна є чітка стратегія щодо Чечні і Північного Кавказу. Російський президент покладається на місцевих поставлених Кремлем правителів. А це дуже хитка стратегія. Раніше повідомлялося, що до "Ісламської держави" приєдналися близько двох тисяч росіян. За більш раннім підрахунками Федеральної служби безпеки, росіяни становлять до 8% від загального числа бойовиків ІД.
В ЗМІ писали також, що ІДІЛ "розбудило" бойовиків російського Північного Кавказу. 3 серпня в Нальчику були знищено шість бойовиків, які забарикадувалися в одній з квартир міської багатоповерхового будинку. За інформацією ФСБ, злочинці на початку 2015 року вступили до складу так званого центрального сектора дічого в Кабардино-Балкарії підпілля і вже мали на своєму рахунку кілька терористичних злочинів. А ще раніше в інгушському селі Даттих були ліквідовані вісім бойовиків, які нещодавно вступили в ІДІЛ. Серед них виявився Адам Тагілов – організатор терористичної вилазки в Грозний в грудні минулого року, в ході якої загинули 10 російських поліцейських.
Видання Newsweek повідомляло, що терористи "Ісламської держави" запустили пропаганду російською мовою. Журнал орієнтований на мешканців Північного Кавказу. На його сторінках описують історії "успіху" терористів, які приєдналися до "Ісламської держави" і воюють в Сирії.