UA / RU
Підтримати ZN.ua

Повернення Трампа до влади сигналізує про посилення конфронтації з Китаєм, але також є позитивні наслідки — WSJ

Китай був зовнішньополітичним пріоритетом для Трампа під час його першого президентства.

Повернення Дональда Трампа до Білого дому створює нову непередбачуваність у відносинах між США та Китаєм, що може перетворити й так напружені стосунки між двома основними світовими державами на ще більш конфронтаційні.

У своїх передвиборчих промовах Трамп то називав Китай загрозою і висував ідею накласти 60% мита на весь китайський імпорт, то висловлював захоплення здатністю китайського лідера Сі Цзіньпіна володіти владою над величезною країною, повідомляють кореспонденти газети The Wall Street Journal.

"Напередодні виборів цього місяця багато китайських чиновників і пересічних громадян не бачили великої різниці в тому, як Трамп і віцепрезидентка Камала Гарріс будуватимуть відносини з Пекіном", — пишуть кореспонденти.

Читайте також: Китай буде стривожений, якщо Джей Ді Венс стане віцепрезидентом від республіканців США — The Times

Китайські офіційні особи особливо відреагували на те, що вони розцінили як лицемірство адміністрації Байдена, яка заявляла про бажання покращити зв'язки, водночас впроваджуючи жорстку політику. А державні ЗМІ постійно зображують США як агресора щодо Китаю, і цей образ, ймовірно, лише посилиться за Трампа.

"Водночас Китай може виграти, якщо Трамп послабить американські альянси. Особливо болючим питанням для Пекіна в останні роки було те, як адміністрація Байдена підштовхувала партнерів у Європі та Азії до більш конфронтаційної позиції щодо Китаю", — йдеться в газеті.

Читайте також: Росії стане складніше тримати партнерство із Китаєм – Клімкін про майбутню геополітику Трампа

Нагадаємо, що лідер Китаю Сі Цзіньпін привітав республіканця Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США й закликав до стабільності між двома найбільшими економіками світу. Обидві сторони повинні "знайти спосіб порозумітися", вважає Сі.