У разі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у листопаді, різні диктатори, такі як у Китаї та Венесуелі, можуть отримати вигоду від сприятливого ставлення з боку Білого дому. Так вважає журналістка та історик Енн Епплбом, яка попереджає, що зовнішня політика колишнього президента може бути більш особистою і навіть менш передбачуваною під час другого терміну.
"Спільним для Трампа з автократичним світом є його транзакційний підхід. Від теократичного Ірану до боліваріанської соціалістичної Венесуели, від націоналістичної Росії до комуністичного Китаю — всіх їх об'єднує неприйняття західної демократії. Ці режими не пов'язані між собою жодною ідеологією чи цінностями. Замість цього вони укладають угоди один з одним. І саме так мислить Трамп", — вважає Епплбом.
Епплбом також попереджає, що зовнішня політика республіканця, у разі його перемоги на виборах, буде мотивована особистою вигодою, а не економікою США, а також буде непередбачуваною і не піддаватиметься критиці з боку його оточення.
Не в останню чергу це стосується партнера Трампа по передвиборчій кампанії Джей Ді Венса, чия політика, на думку Епплбом, може бути значною мірою продиктована інтересами бізнесменів, які його підтримують, зокрема Ілона Маска та Девіда Сакса.
"Це може бути добре для людей, які знаходяться всередині, і це може бути дуже погано для всіх інших. Я насправді здивована тим, до якої міри бізнес-спільнота США ще не до кінця усвідомила це", — додає Епплбом.
Раніше агентство Bloomberg зазначало, що Китай віддає перевагу непередбачуваному колишньому президенту замість Камали Гарріс, яка, ймовірно, продовжить стабільність адміністрації Байдена. Пекін хотів би, щоб наступним американським лідером став Дональд Трамп, оскільки він, швидше за все, очолить США, які будуть менш залучені у світову політику,