Унаслідок повеней і зсувів, спричинених інтенсивними опадами в індонезійській провінції Північна Суматра, загинули щонайменше 28 людей. Ще десятеро вважаються зниклими безвісти. Рятувальні операції суттєво ускладнені через повне перекриття транспортних шляхів і відсутність зв’язку, повідомляє Reuters.
Як повідомив речник Національного агентства з ліквідації наслідків стихійних лих Абдул Мухарі, через негоду до 8 тисяч жителів регіону були змушені залишити свої домівки. Частина доріг залишається заваленою уламками після зсувів, у зв’язку з чим доставлення допомоги здійснюють за допомогою гелікоптерів.
Найбільше постраждали райони Сіболга та Центральний Тапанулі. Представниця регіонального підрозділу агентства Ююн Карсено повідомила, що в цих районах відсутні електропостачання та зв’язок.
За інформацією індонезійської пошуково-рятувальної служби, серед загиблих — одна родина в Центральному Тапанулі. Радіоканал Elshinta опублікував у соціальних мережах відео, на якому видно, як людина переносить немовля в пластиковому контейнері по даху в Центральному Тапанулі.
Метеорологічне агентство Індонезії повідомило, що над островом Суматра пройшов рідкісний тропічний циклон, який спричинив підтоплення Малаккської протоки та активізацію зсувів. Наслідки негоди також зафіксували в провінціях Західна Суматра та Ачех.
Крім того, синоптики попереджають про ймовірність нових підтоплень протягом найближчих двох днів у кількох регіонах Суматри, зокрема в Ачеху та Ріау. Причиною називають стійкі екстремальні погодні умови.
Нагадаємо, у Таїланді та Малайзії тривають повені через кілька днів інтенсивних опадів. У Таїланді підтверджено щонайменше вісім загиблих, у Малайзії тисячі людей перебувають в евакуаційних пунктах.
