UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сирія побачила руку США в хіматаці на місто Думу

Постпред Сирії в ООН звинуватив США, Францію, Туреччину і Катар у наданні бойовикам хімічної зброї.

Постійний представник Сирії при ООН Башар Джаафарі в ході засідання Ради Безпеки звинуватив США, Францію, Туреччину і Катар у наданні бойовикам-терористам хімічної зброї, повідомляє "Інтерфакс".

"Сьогодні ми безпосередньо звинувачуємо Доху, Анкару, Вашингтон, Париж в тому, що Джейш аль-Іслам, Джебхат ан-Нусра і десятки інших афілійованих груп отримали хімічну зброю. Ми звинувачуємо ці країни на початку кровопролитної кампанії проти нашої країни, щоб підірвати авторитет нашого уряду для того, щоб підготувати умови для прямої агресії проти нашої країни", - сказав він, виступаючи на засіданні РБ ООН щодо Сирії.

Джаафарі також вкотре підкреслив, що Сирія не має жодної хімічної зброї.

Росія, яка підтримує режим диктатора Башара Асада в Сирії та є його спільником, у свою чергу, заявила під час засідання РБ ООН, що взагалі не виявила ознак хімічної атаки в Думі та не побачила в лікарнях постраждалих. Постпред РФ також звинуватив США, Великобританію та Францію щоправда в нагнітанні міжнародної напруженості.

Натомість, США заявили про готовність прийняти заходи у відповідь на хімічну атаку в Сирії, незалежно від того, чи підтримає Росія резолюцію ООН.

Як повідомлялося, 7 квітня в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів.

Опозиційне угрупування "Джаїиш аль-Іслам" заявило, що авіація сирійського диктатора Башара Асада скинула на цивільне населення бочкову бомбу з отруйними речовинами.

У Союзі медичних організацій припускають, що сили Асада застосували в Думі нервово-паралітичний газ.

Президент США Дональд Трамп назвав Асада "твариною" і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію й особисто президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні "заплатять високу ціну", а режим сирійського диктатора припинить існування.

Пізніше Трамп пообіцяв прийняти рішення про дії у відповідь протягом найближчих 48 годин.

США, Франція, Британія і шість непостійних членів Ради Безпеки ООН ініціювали екстрене засідання Радбезу в зв'язку з химатакой в Думі.

ЄС закликав відновити мандат Об'єднаного слідчого механізму ООН, роботу якого заблокувала Росія в листопаді минулого року.