UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол Мельник виключає можливу роботу Мерекль на Росію

Зокрема, посол України в Німеччині прокоментував побоювання, що Ангела Мерекль може піти стопами ексканцлера Герхарда Шрьодера.

Український посол в Німеччині Андрій Мельник виключає можливість, що ексканцлерка Ангела Меркель працюватиме на російські держструктури чи російський бізнес. Про це він заявив в інтерв’ю «Європейській правді».

«Це виключено! Ангелу Меркель можна оцінювати по-різному, але це - ні», – заявив  Мельник. Так він прокоментував побоювання, що Меркель піде дорогою ще одного колишнього канцлера Герхарда Шрьодера і очолить «Північний потік-2» чи «Роснєфть».

«Протягом останніх семи років я був учасником десятків зустрічей українських політиків із Меркель, і маю сказати, що вона - людина, яка має моральний хребет і внутрішні ціннісні орієнтири», – зазначив посол.

Мельник виключив можливість повернення Ангели Меркель в економічну сферу, а тим паче у сферу впливу російського бізнесу.

«Ймовірність цього сценарію близька до нуля. І я схильний довіряти людям з її оточення, які кажуть, що у політику ексканцлерка також навряд повернеться»,  – зазначив дипломат.

Читайте також: Постачання зброї в Україну блокувала особисто Меркель — Bild

Нагадаємо, в грудні Бундестаг на своєму засідання вибрав представника соціал-демократів Олафа Шольца новим федеральним канцлером Німеччини. Шольц змінив на посаді Ангелу Меркель, яка керувала Німеччиною 16 років та вирішила більше не висувати свою кандидатуру.

Після виборів бундесканцлера склав присягу і очолив членів нового уряду Німеччини, сформованого з представників Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), ліберальної Вільної демократичної партії (ВДП) і партії «Союз-90»/» Зелений».

Новий уряд поки що чітко не дав зрозуміти, якою буде зовнішня політика країни, але перед виборами Шольц заявляв, що щодо Росії Німеччини потрібна Нова східна політика, в рамках якої Росії слід визнати «верховенство закону, а не того, хто сильніший».

Детальніше про те, чи є шанси у «світлофорної» коаліції, читайте у статті Світлани Гуцал «Після Меркель: що відбувається у Німеччині».