UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посла США викликали у відомство канцлера Німеччини через шпигунський скандал - ЗМІ

Розмова з послом мала "кризовий" характер.

Глава відомства федерального канцлера Петер Альтмайер викликав посла США у ФРН Джона Емерсона для пояснень після появи в ЗМІ інформації про шпигунстві Агентства національної безпеки США (АНБ) за членами уряду Німеччини. Інформацію про це підтвердили агентству dpa джерела в урядових колах Берліна.

Розмова з послом мала характер "кризової". Альтмайер запросив Емерсона для "невідкладної розмови", в ході якого зажадав від американського дипломата пояснень з приводу прослуховування телефонних розмов Ангели Меркель і співробітників відомства федерального канцлера, повідомила у свою чергу, німецька газета FAZ. Берлінські представники підтвердили, що запрошення слід розглядати як різкий протест проти дій уряду АНБ.

Вдень ЗМІ з посиланням на інтернет-платформи Wikileaks повідомили, що АНБ спільно з британськими спецслужбами вело в Німеччині телефонну стеження за значною частиною федеральних міністрів і високопоставлених чиновників.

23 червня сайт Wikileaks почав публікацію Espionnage Élysée", збірник надсекретних доповідей АНБ США. В даних публікація говориться, що АНБ здійснював стеження за Жаком Шираком, Ніколя Саркозі та Франсуа Олландом, а також за французьким кабінетом міністрів і послом Франції в США. Зокрема, АНБ прослуховувало мобільні телефони французьких президентів.

У зв'язку з цим президент Франції Франсуа Олланд проведе в середу, 24 червня термінове засідання Ради безпеки у зв'язку.

Раніше глава Федеральної розвідувальної служби Німеччини (БНД) Герхард Шиндлер заявив, що німецька розвідка допустила помилки у співпраці з АНБ. Шиндлер сказав, що БДН довгі роки не перевіряла списки цілей стеження, які були отримані від своїх американських колег.

Однак через деякий час представники федеральної прокуратури Німеччини повідомили про завершення тривав цілий рік розслідування у зв'язку з прослуховуванням мобільного телефону канцлера ФРН Ангели Меркель Агентством національної безпеки США.