Питання про посилення секторальних санкцій стосовно ряду секторів економіки Росії може увійти до порядку денного саміту Євросоюзу, наміченого на 18-19 грудня. До такого кроку ЄС може вдатися, якщо підтримувані Москвою сепаратисти перейдуть "червону лінію", перенісши військові дії за межі встановлених кордонів.
"У разі загострення ситуації на сході України цей інструмент (економічні санкції - ред.) може бути знову задіяний", - заявило джерело в Брюсселі, повідомляє російський "Коммерсантъ".
Інше джерело в одній з ключових держав ЄС пояснило, що "червона лінія" для Брюсселя - "спроба захоплення сепаратистами нових територій, крім тих, що вони контролюють сьогодні".
Ряд учасників вчорашнього засідання були розчаровані тим, що економічні санкції не були посилені. Більш того, за словами глави МЗС Польщі Гжегожа Схетыны, дискусія показала, що між країнами ЄС немає єдності з питання ситуації на Україні. "Розбіжності були значними, і треба задовольнятися тим, що є",- зауважив він.
З країн Євросоюзу продовження тиску на Росію за допомогою економічних санкцій підтримують Великобританія, Польща, деякі країни Північної Європи, Латвія, Литва, Естонія, а також Румунія, пише брюссельське інтернет-видання EUobserver. Перераховані країни ЄС "хотіли більш жорсткого засудження дій Росії і початку підготовки нових економічних санкцій проти РФ".
Раніше глава європейської дипломатії Федеріка Могерини заявила, що "санкції не самоціль"; за її словами, ЄС буде застосовувати їх разом з "іншими заходами". При цьому Могерини зв'язала санкції проти РФ з необхідністю проводити реформи в Україні.
На своєму засіданні 17 листопада Рада ЄС доручила підготувати список лідерів "ДНР" і "ЛНР" для нових санкцій. Санкції торкнуться людей, "які ставлять під загрозу суверенітет і територіальну цілісність України".