Майже через 14 місяців після загальних виборів в Боснії і Герцеговині нарешті, з'явився новий прем'єр-міністр.
Парламент підтримав кандидатуру Зорана Тегельтія на цей пост в ході голосування 5 грудня, схваливши 58-річного економіста, висунутого главами трьох партій, що представляють етнічних сербів, хорватів і боснійців.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
"Ми будемо зобов'язані працювати з відданістю, щоб надолужити згаяний час", - сказав Тегельтія в парламенті, визначивши пріоритети свого уряду.
"Ми повинні розблокувати процеси в уряді і парламенті, прийняти бюджет на наступний рік і відновити заморожені інвестиції, щоб стимулювати зростання".
Він сказав, що розраховує сформувати свій уряд до кінця року, і що вони будуть зосереджені на вкрай необхідних реформах, щоб направити одну з найбідніших країн Європи на шлях до членства в Європейському союзі.
Через понад 20 років після того, як руйнівна війна розділила країну, що розвивається за етнічною ознакою, країна, яка не має виходу до моря, з населенням менше 4 мільйонів чоловік все ще намагається позбутися наслідків.
Боснією управляє уряд, до складу якого входить президентство, що складається з трьох осіб за етнічною ознакою, і два автономних політичних освіти.
Парламентські вибори в жовтні 2018 року підкреслили ту ж розділову риторику, яка викликала бойові дії майже три десятиліття тому, і висвітили проблему Боснії - або вона продовжує намагатися поглибити євроатлантичні зв'язки, або її етнічне суперництво ще більше підриває прогрес щодо ЄС і НАТО і перешкоджає економічному розвитку.
У МЗС України висловили рішучий протест у зв'язку із висловлюваннями члена президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка в інтерв'ю виданню "Руський репортер" щодо "приналежності" тимчасово окупованого Криму Росії.
Як повідомляє пресслужба, Міністерство цінує офіційну позицію колегіальної президії Боснії і Герцеговини щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України. Висловлювання члена президії розцінює як вираження його власного бачення.
З огляду на висловлений намір Додіка відвідати Крим, МЗС вчергове заявляє, що поїздки іноземних посадовців до окупованого півострову без погодження з Україною порушує українське законодавство та міжнародне право, зокрема Резолюцію Генасамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року.
дки іноземних посадових осіб на окупований півострів без узгодження з Україною порушує українське законодавство і міжнародне право, зокрема Резолюцію Генасамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року.