UA / RU
Підтримати ZN.ua

Понад 300 мільйонів рублів патріарха всієї Русі опинилися в луснувшому російському банку

На кошти претендує спадкоємиця патріарха.

На рахунках "Внешпромбанку" Росії, у якого на початку 2016 року була відкликана ліцензія, зберігалися особисті заощадження покійного патріарха Московського і всієї Русі Алексія II (Олексія Рідігера) у розмірі більш ніж 300 мільйонів рублів - $ 2,92 млн, 8829 євро і 9,37 млн рублів. Зараз на них претендує спадкоємиця патріарха - настоятелька московського подвір'я одного з естонських монастирів Олександра Смирнова (ігуменя Філарета).

Олександра Смирнова подала заяву в Арбітражний суд Москви з вимогою включити її в список кредиторів "Внешпромбанку". Згідно з судовими матеріалами, Рідігер склав заповіт ще в 1976 році, призначивши своєю спадкоємицею Смирнову, повідомляє Meduza.

В суді проти "Внешпромбанку" інтереси ігумені Филареты представляє адвокат Кравцов. Він же представляє на процесі інтереси співголови "Союзу православних жінок Росії" Анастасії Осітіс, яка зі своєю дочкою як мінімум до 2008 року були акціонерами "Внешпромбанку".

Патріарх Алексій II - єпископ Російської православної Церкви; з 7 червня 1990 року по 5 грудня 2008 року - патріарх Московський і всієї Русі.

Центробанк відкликав ліцензію у "Внешпромбанку" 21 січня 2016 року. Крім покійного патріарха там зберігали гроші великі чиновники (наприклад, віце-спікер Держдуми попереднього скликання Олександр Жуков) і їх родичі (наприклад, дружини Дмитра Рогозіна і Сергія Шойгу). У банку зависли кошти багатьох великих компаній - дев'ять мільярдів рублів "Транснафти", вісім з половиною мільярдів рублів Олімпійського комітету Росії, близько півтора мільярдів рублів структур Російської православної церкви і так далі.