UA / RU
Підтримати ZN.ua

Помпео відреагував на матеріал NYT щодо пропозиції прослуховування і "звільнення" Трампа

Держсекретар США порадив чиновникам, які не можуть працювати на досягнення президентської місії, зайнятися "чимось іншим".

Державний секретар США Майк Помпео прокоментував пропозицію першого заступника міністра юстиції і генерального прокурора Рода Розенстайна таємно записувати на диктофон розмови президента Дональда Трампа. Про її існування з посиланням на власні джерела повідомило видання The New York Times.

"Я не збираюся коментувати це будь-яким чином, окрім як сказати: від самого початку моєї служби в цій адміністрації я чітко дав зрозуміти, якщо ви не можете працювати в команді, якщо ви не підтримуєте цю місію, тоді, можливо, вам варто знайти ще щось", - підкреслив він в інтерв'ю Fox News.

Держсекретар також повідомив про те, що доводив відповідну позицію до відома чиновників різних американських служб і відомств.

"Я сказав моїм високим колегам, сказав про це молодшим співробітникам у ЦРУ і Державному департаменті; нам потрібні всі, хто допомагає в досягненні місії президента Трампа. І я сподіваюся, що всі у кожному агентстві: Міністерстві юстиції (DOJ), ФБР, Державному департаменті знаходяться в цій місії", - додав політик.

Сам Розенстайн назвав матеріал NYT "неправильним і фактично неточним". І категорично заперечив будь-які звинувачення у веденні переговорів з високопосадовцями Мін'юсту та ФБР для введення в дію 25-ї поправки до Конституції США, що дозволяє уряду передати владу віце-президенту, якщо президент з будь-якої причини більше не здатний виконувати свої обов'язки.

Незважаючи на заяви Розенстайна, на суботньому засіданні Юридичного комітету Палати представників США (нижня палата Конгресу – ред.) чиновника закликали піти у відставку, якщо відповідні пропозиції дійсно озвучувалися ним.

Зазначимо, Род Розенстайн опікується розслідуванням спецпрокурора США Роберта Мюллера про можливе російське втручання в президентські вибори 2016 року. Він отримав такі повноваження після того, як генеральний прокурор Джеф Сешнс взяв самовідвід через конфлікт інтересів, оскільки був членом передвиборної команди Трампа.

Раніше відоме своїм критичним ставленням до Трампа видання The New York Times опублікувало анонімну статтю під назвою "Я - частина опору в уряді Трампа". Її автор запевняє, що разом із колегами намагається зробити все, щоб Трамп не накоїв якоїсь біди своєю політикою.

"Багато високопосадовців у його владній адміністрації невпинно працюють над тим, щоб зірвати деякі пункти його політики та його найгірші задуми", - запевняє автор статті. Мета таких дій, за його словами, захистити і "вберегти демократичні інститути США" до тих пір, поки Дональд Трамп не залишить посаду президента.

Сам Трамп заявив, що сумнівається в існуванні автора публікації. "Якщо ця боягузлива анонімна особа дійсно існує, то газета повинна негайно, заради національної безпеки, видати його/її уряду", - написав він у Twitter.

Публічно заявили про свою непричетність до листа державний секретар Майк Помпео, міністр оборони Джеймс Меттіс, начальник Національної розвідки Ден Коутс, голова Міністерства фінансів Стівен Мнучин, генеральний прокурор Джеф Сешнс і ще понад десять чиновників і дипломатів.