UA / RU
Підтримати ZN.ua

Помпео та Маас пообіцяли підтримувати Зеленського у боротьбі з корупцією в Україні

Голови зовнішньополітичних відомств США та ФРН схвалили антикорупційний "хрестовий похід" українського президента.

Берлін та Вашингтон підтримують боротьбу президента України Володимира Зеленського з корупцією та мають намір і надалі надавати підтримку Україні у цьому, заявили міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас та державний секретар США Майк Помпео під час спільної прес-конференції у Лейпцигу 7 листопада, повідомляє "Укрінформ".

"Ми вважаємо, що Україна зараз переживає дуже позитивний момент, який настав з обранням Президента Зеленського. І тому ми налаштовані підтримувати його в його зусиллях", – заявив Маас.

Німецький міністр зазначив боротьбу з корупцією одним з двох основних пріоритетів України на порядку денному і нагадав, що Німеччина вже виділила на це півтора мільйона євро тільки за останні роки. Помпео, у свою чергу, нагадав, що Вашингтон підтримує українські антикорупційні програми за лінією Державного департаменту.

"Вашингтон також продовжує зусилля з подолання корупції в Україні... Ми раніше і у наступному році будемо наполегливо працювати над тим, щоб президент Зеленський мав змогу подолати корупцію у своїй власній країні", – зазначив держсекретар.

Американська адміністрація, додав Помпео, як і Європа, прекрасно розуміють небезпеку тих викликів, які несе в собі корупція в Україні і буде всіма силами допомагати Україні подолати це.

Раніше Трамп заявив, що і Україні, і Китаю слід було б почати розслідування стосовно діяльності колишнього віце-президента США Джо Байдена і підлеглих йому структур.

26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадридр для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури повідомила спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".