Вашингтон докладає серйозних зусиль, щоб переконати європейських партнерів у необхідності зберігати санкції проти Росії, заявив державний секретар США Майк Помпео в ефірі телеканалу ABC в середу, 27 червня.
Керівник американського зовнішньополітичного відомства зазначив, що особливу увагу США приділяють Італії, новий уряд якої скептично ставиться до доцільності санкційного тиску на путінський режим.
Помпео висловив упевненість, що зусилля Вашингтона в цьому напрямку будуть успішними.
Коментуючи майбутню зустріч президента США Дональда Трампа із президентом РФ Володимиром Путіним, голова Держдепартаменту повідомив, що американський президент дасть зрозуміти співрозмовнику, що втручання в американські вибори є "абсолютно неприпустимим".
Нагадаємо, 21 грудня минулого року Європейський Союз продовжив санкції проти Росії ще на півроку – до 31 липня 2018 року. Підставою для продовження санкцій, як і в минулі роки, стало невиконання Росією Мінських угод про врегулювання конфлікту в Донбасі в повному обсязі.
Санкції проти Росії були вперше введені 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року. У березні 2015 року тривалість санкцій пов'язали з повним виконанням Мінських угод, які мали бути виконані до кінця 2015-го.
Санкції проти Росії ввели Євросоюз, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Норвегія, Швейцарія, Україна, Японія та інші держави.