Державний секретар США Майк Помпео пояснив, у чому, на погляд адміністрації США, полягають відмінності анексії Голанських висот Ізраїлем і півострова Крим Росією, виступаючи на слуханнях в Сенаті США у вівторок, 9 квітня.
"Не може бути більш різних ситуацій, ніж ці", – заявив Помпео.
Голанські висоти виявилися частиною Ізраїлю після того, як він "зазнав нападу".
"Він оборонявся, його існування було під загрозою", – підкреслив державний секретар, додавши, що на його думку, захоплення Голанських висот було необхідним, щоб "продовжувати захищатися" від сирійського режиму.
Росія ж захопила Крим без будь-якої необхідності у цьому кроці.
"Росія ж не оборонялася. Росія вибрала момент, щоб захопити територію у народу, який не становив для неї ніякої загрози", – пояснив Майк Помпео.
21 березня президент США Дональд Трамп закликав світ визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами. Вже 25 березня Трамп підписав документ про визнання суверенітету Ізраїлю над цією територією.
Ініціатива Трампа знайшла відгук та розуміння у прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, однак, Канада, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Бахрейн, Катар, Кувейт, Сирія, Туреччина, Іран, Росія і Євросоюз засудили наміри США, заявивши про невизнання прав Ізраїлю на Голанські висоти.
З 1944 до 1967 року Голанські висоти входили до складу Сирії, Ізраїль взяв під контроль дві третини цих територій під час Шестиденної війни 1967 року, відображаючи агресію Сирії. Ізраїльський парламент в 1981 році прийняв закон "Про Голанські висотах", який в односторонньому порядку проголосив суверенітет країни над цією територією. Однак Дамаск продовжує вважати ці території своїми. Окупацію Голанських висот не визнає ООН, яка щорічно виносить резолюції із засудженням дій Ізраїлю. Україна підтримує резолюції ООН.