Майк Помпео, який заявив, що США підтримують демократичні устремління народу Білорусі, допустив і введення санкцій проти неї, передає джерело Держдепартаменту.
Майк Помпео в інтерв'ю під час поїздки в Прагу сказав, що "США розглянуть всі ці речі. Але тут важливі критерії".
Помпео вважає, що Сполучені Штати допускають можливість введення санкцій як в односторонньому варіанті, так і в багатосторонньому. Помпео зазначив, що точний механізм впливу на Білорусію ще варто визначити після стабілізації ситуації в Білорусі.
9 серпня в Білорусі з новою силою спалахнули акції протесту, що почалися в червні, після відмови Центрвиборчкому реєструвати опозиційних кандидатів. У великих містах і районних центрах відбулися криваві зіткнення з силовиками.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і пневматична зброя з гумовими кулями. У перший день протестів, за даними МВС Білорусі, були затримані 3 тисячі людей, у другій, за даними Міністерства охорони здоров'я, постраждали 200 людей, один протестуючий загинув під час вибуху.
10 серпня протести перейшли в більш радикальну форму. У центрі Мінська люди почали будувати барикади. Міліція, ОМОН і внутрішні війська все з більшою жорстокістю намагалися перешкоджати учасникам протесту.
За два дні близько п'яти тисяч затриманих, близько двох сотень постраждалих, в Мінську одна людина загинула.
Вранці 11 серпня головна конкурентка Лукашенко на виборах Світлана Тіхановском виїхала в Литву, де записала відеозвернення до білорусів. Пізніше з'явився другий ролик, на якому кандидат зачитує з аркуша заклик «Не протистояти міліції». У штабі кандидата пояснили: під час візиту в ЦВК Білорусі вона два години спілкувалася з силовиками, представників і адвокатів до Тіхановском не пускали.
Також 11 серпня по всій країні відключають мобільний інтернет, є перебої зі зв'язком
12 серпня за всій країні тривають протести. Люди намагаються перекривати дороги.