У вівторок, 12 липня, після тривалої хвороби помер колишній президент Республіки Сербська Країна Горан Хаджич, повідомили в Клінічному центрі Воєводини.
Міжнародний трибунал по колишній Югославії (МТКЮ) Хаджича звинувачував у військових злочинах, скоєних ним під час перебування на чолі Сербської Країни в 1992-1993 роках.
У липні 2011 року сербська поліція затримала Хаджича і відправила його до Гааги.
Трибунал висунув колишньому лідерові сербських сепаратистів звинувачення за 14 пунктами, зокрема, в переслідуванні з політичних, расових і релігійних мотивів, депортаціях, тортурах і причетності до вбивств. За версією слідства, своїми діями Хаджич прагнув змусити несербское населення покинути територію Сербської Країни.
Суд над Хаджичем тривав з 2012 по 2015 рік і був припинений після того, як обвинуваченому діагностували рак головного мозку.
У 1991 році Хорватія проголосила незалежність і заявила про вихід із Соціалістичної Федеративної Республіки Югославія. У відповідь в районах з високою концентрацією сербського населення був проведений референдум і проголошена Республіка Сербська Країна. Її керівництво користувалося підтримкою Белграда і звинувачувало Загреб у відродженні фашизму, проводило етнічні чистки по відношенню до хорватського населення. У 1995 році хорватська армія провела операції "Блискавка" і "Буря", взявши під контроль більшу частину сепаратистського анклаву. Залишки Сербської Країни в 1998 році було мирно інтегровані до складу Хорватії за посередництва ООН.