UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польський сейм удруге за два тижні висловив довіру Туску

Опозиція не змогла домогтися відставки прем'єра. Як і очікувалося, за збереження двопартійного коаліційного уряду Туска проголосувала більшість членів сейму - 236 з 460 депутатів (проти були 155 парламентаріїв при 60 тих, хто утримався).

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск у п'ятницю, 11 липня вдруге за останні два тижні заручився вотумом довіри від парламенту країни, повідомляють польські ЗМІ.

З ініціативою про відставку уряду Туска виступила в середу опозиційна консервативна партія "Право і справедливість", представники якої вважають, що прем'єр і його команда повинні піти зі своїх посад у зв'язку з "касетним скандалом" - скандальними публікаціями в ЗМІ приватних бесід високопоставлених чиновників.

Однак, як і очікувалося, за збереження двопартійного коаліційного уряду Туска проголосувала більшість членів сейму - 236 з 460 депутатів (проти були 155 парламентаріїв при 60 утрималися).

Раніше 25 червня Туск сам поставив питання про довіру свого кабінету в парламенті, який висловив йому підтримку.

Опозиція, зазначають місцеві ЗМІ, зробить спробу змістити з посади міністра внутрішніх справ Бартоломея Сенкевича, нібито замішаного в скандалі з прослуховуванням розмов чиновників, однак, на думку польських аналітиків, швидше за все, йому вдасться зберегти свій пост.

Скандал вибухнув у середині червня після публікації польським журналом "Впрост" стенограми розмови глави центрального банку, який нібито заявив Сенкевичу, що він підтримає економічну політику уряду, якщо у відставку піде міністр фінансів.

Пізніше у цьому ж журналі було опубліковані розшифровки інших підслуханих розмов, у тому числі тієї, під час якої міністр закордонних справ Радослав Сікорський нібито називає "марними" відносини Польщі зі США і говорить, що британський прем'єр-міністр Девід Кемерон нічого не тямить у справах ЄС.

Ці приватні бесіди, стверджувалося у публікаціях, вели в розкішних ресторанах Варшави, а записи зроблені за останні 18 місяців.

Туск охарактеризував ці витоки як спробу "державного перевороту", спрямованого на дестабілізацію Польщі під час кризи в сусідній Україні. !zn

Читайте також:

Польський прем'єр Туск відмовився очолити "хрестовий похід" проти Росії

Туск: Європі потрібно припинити лицемірити щодо України

Туск: Путін зупиниться там, де йому дозволить Україна

Туск наполягає на російському сліді у скандалі з прослуховуванням