UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польські перевізники хочуть заблокувати ще один пункт пропуску на кордоні з Україною

Акцію протесту хочуть розширити з наступного тижня.

Польські перевізники з 20 листопада хочуть розширити свій страйк та заблокувати для вантажівок ще один пункт пропуску через кордон з Україною – «Шегині – Медика». Про це заявив один з організаторів протесту в коментарі AFP.

Польські перевізники планують блокувати ще один пункт пропуску через те, що вони називають нечесною конкуренцією з боку України, охопленої війною. За словами Борковського, далекобійники чекають нового раунду переговорів з польським та українським урядами і «не задоволені швидкістю» цих перемовин.

Далекобійники в Польщі заявляють, нібито пом’якшення правил доступу до ЄС після повномасштабного вторгнення РФ до України призвело до напливу «недобросовісної української конкуренції», що серйозно вплинуло на їхні прибутки.

Напередодні повідомлялося, що польські перевізники відхилили пропозицію, напрацьовану під час семигодинних перемовин  Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з Міністерством інфраструктури Польщі та Директоратом Єврокомісії з питань транспорту та мобільності, щодо розблокування пунктів пропуску між державами.

Читайте також: Словацькі перевізники на годину заблокували кордон з Україною: погрожують перекрити повністю

З 6 листопада польські перевізники заблокували три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: Корчова – Краковець, Гребенне – Рава-Руська та Дорогуськ – Ягодин. Організатори протесту пропускають лише безпекові та гуманітарні вантажі, та лише  по одному вантажному автомобілю на годину. Страйк, за попереднім оголошенням, триватиме до 3 січня.

Протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм, посилення правил перевезення, запровадження окремої черги в «єЧерзі» для транспорту із номерами ЄС, створення окремої черги для порожніх вантажівок, забезпечення доступу до системи «Шлях».

Блокада кордону у відносинах Києва та Варшави нова стара проблема. І оскільки перевізники не настільки впливові, як фермери, а офіційна влада Польщі не підтримує протест, він, ймовірно буде врегульований. До того ж ця історія шкодить самій Польщі. Детально про це читайте у статті Володимира Кравченка «Чи поступиться Україна тиском польських перевізників?».