UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща хоче ширшої заборони на імпорт українських продуктів харчування

Протести фермерів тривають як у Польщі, так і по всій Європі.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск не виключає розширення національної заборони на імпорт українського зерна також на інші продукти, якщо ЄС не вживатиме заходів для захисту ринків союзу, заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час візиту до Праги, повідомляє Reuters.

«Ми говоримо про це з українською стороною: про те, що необхідно буде розширити ембарго на інші продукти, якщо Європейський Союз не знайде більш ефективних способів захисту європейського і польського ринків», — заявив Туск.

Раніше в той же день Туск заявив, що ЄС повинен вирішити проблеми, створені рішенням відкрити свої кордони для імпорту українських продуктів харчування.

Він додав, що Польща готова співфінансувати закупівлі польських, європейських та українських продуктів харчування і сільськогосподарської продукції, які будуть відправлені в якості гуманітарної допомоги країнам, що страждають від голоду.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкєрський, у свою чергу, у вівторок ввечері в інтерв'ю телеканалу Polsat News повідомив, що на середу заплановані подальші переговори з Україною щодо рішень і розглядаються різні варіанти.

«Завтра ми також поговоримо про це з міністром економіки України, який буде гостем у Міністерстві розвитку і нових технологій», — сказав він, додавши, що візьме участь у зустрічі.

Читайте також: Зеленський сказав, що буде робити, якщо блокування кордону з Польщею продовжиться

Він повідомив, що запросив польських фермерів на переговори до міністерства сільського господарства у четвер.

Виступаючи після Сєкєрського в ефірі Polsat News, організатор протесту Щепан Войцик сказав, що запрошення вітається, але попередив про нові протести, якщо упродовж наступних кількох днів не буде досягнуто жодного прогресу.

«Наступні протести у Варшаві вже анонсовані на 6 березня. Фермери вже організовуються на дорогах, а прикордонні пункти будуть так само заблоковані», — сказав він.

Фермери по всій Європі вже кілька тижнів протестують проти обмежень, які накладає на них «зелена угода» ЄС, спрямована на боротьбу зі зміною клімату, а також проти зростання витрат і, як вони стверджують, недобросовісної конкуренції з боку країн з-поза меж ЄС, зокрема, України.

У 2022 році ЄС скасував мита на імпорт українських продуктів харчування після вторгнення Росії в Україну.

Минулого року Польща продовжила заборону на імпорт українського зерна.

На початку цього місяця фермери розпочали серію протестів по всій країні, які включали майже повну блокаду всіх українських прикордонних переходів, а також перебої в роботі портів і на дорогах по всій країні.