UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща зробила стратегічну помилку, визнавши лише жертв УПА – польський історик

Експерт нагадав, що НКВС значно більше вбив поляків, але політики чомусь вирішили, що трагедія на Волині "перекриває" ті жертви.

Відносини між Україною і Польщею погіршуються тому, що польські політики не керуються стратегічними інтересами своєї країни. Так вважає польський історик і публіцист Єжи Таргальський.

Як повідомляє "Польське радіо", на думку експерта, політики взагалі не повинні займатися питанням з'ясування історичної правди, тому що це робота істориків. Таргальський додав, що нинішня влада у Варшаві неправильно розставила акценти і пріоритети, взявшись за болючі сторінки минулого.

"Виявляється, що в нас немає роковин вшанування пам'яті жертв НКВС. Жертви НКВС не існують, їм наплювали в обличчя. Немає у десять разів більшого числа жертв НКВС, Державного політичного управління при НКВС, Всеросійської надзвичайної комісії боротьби з контрреволюцією і саботажем при РНК РРФСР. Існують лише жертви УПА. Що це означає? Група, зацікавлена лише питанням жертв УПА, зуміла нав'язати свою стратегію. Жертви НКВС перестали існувати, хоч їх вбивали саме тому, що вони були поляками", - нагадав він.

На його думку, саме розправу радянських спецслужб над поляками можна називати словом "геноцид".

"У нас така історична політика, в якій один фрагмент перекрив усі інші, і це я вважаю дуже серйозною помилкою. Треба виважити пропорції", - додав історик.

В цей же час, в МЗС Польщі прокоментували, що Варшаву "здивував" законопроект про геноцид українців. При цьому дипломати зауважили, що український законопроект – це лише "випадковість і ініціатива одного депутата". Тим часом, спікер польського Сенату проти визнання геноциду українців у Польщі. За словами Станіслава Карчевського, це було б "дуже погано". Натомість він закликає країни продовжити історичний діалог. Нагадаємо, що 22 липня Сейм Польщі услід за Сенатом встановив 11 липня днем пам'яті "жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої в 1939-1945 роках".