Колишній євродепутат від 3 і голова ради партії "Польща разом" Павел Коваль нагадав, що сьогодні виповнюється рівно 25 років, як Україна на референдумі обрала вихід зі складу СРСР і незалежність.
Перед нагородженням премією імені Єжи Гедройца, яку вручає газета Rzeczpospolita, він сказав виданню, що Варшава тоді дуже ризикувала, визнаючи самостійність нової української держави. Оскільки Польща на той час не була ні членом НАТО, ні Євросоюзу, однак все одно вирішила визнати незалежність України.
Сьогодні, за словами Коваля, Росія веде агресивну зовнішню політику, щоб дестабілізувати східноєвропейських регіон.
"Мета Росії в тому, щоб ослабити держави між Польщею і Росією, а також ослабити ЄС. Це може призвести до того, що Польща знову стане ласим шматком. Це суперечить нашим інтересам. Східна політика завжди була вирішальною для нашого майбутнього", - сказав польський політик.
Коваль додав, що Варшаві варто більше працювати над побудовою сильних відносин з Білоруссю і Казахстаном. Однак, на його думку, також попереду ще і велика робота над покращенням відносин з Україною.
"Справжнім викликом буде завдання надати новий імпульс відносинам з Україною. Нам не вистачає інституційного прошарку", - сказав польський політик, додаючи, що сьогодні політичні відносини між країнами хороші. Але треба також покращити і відносини між польським і українським суспільствами.
Нещодавно у МЗС Польщі заявили про можливість російської агресії. Зокрема, міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський пояснив, що тривогу викликає агресивна поведінка Росії, яка може свідчити про бажання Москви збудувати нову імперію. І Польща теж може стати її жертвою.
Нагадаємо, раніше Міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич повідомив про підготовку бригад військ територіальної оборони Польщі для захисту від російської агресії. Цьому передувало розміщення ракетних комплексів "Іскандер" в російській Калінінградській області, яка межує з Польщею і Литвою.