Польські митники посилили контроль у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні. Відповідні заходи пов'язані з поширенням у Польщі вірусу африканської чуми свиней (АЧС), повідомляє "Польське радіо"
Хвороба може потрапити на територію країни разом із зараженими продуктами харчування, які мають при собі подорожуючі.
"Посилений контроль необхідний особливо нині, коли збільшується число осіб, котрі перетинають східний кордон Польщі. Це пов'язано з передсвятковим періодом", - розповів журналістам працівник митного відділу Державної податкової адміністрації Польщі Пьотр Поґожельський.
За його словами, минулого року польські митники затримали та знищили майже 200 тонн незаконних продуктів тваринного походження. Вилучене зазвичай знищують неподалік від пунктів пропуску.
"Найчастіше цю процедуру ми проводимо у прикордонних пунктах пропуску з Україною, Білоруссю, а також з Калінінградською областю (РФ - ред.)", - зазначив він.
Порушникам виписали близько 3500 тисяч штрафів. У разі спроби незаконного ввезення на територію Польщі великої партії товарів тваринного походження, стосовно порушників можуть порушити кримінальну справу.
Зазначимо, африканська чума свиней або хвороба Монтгомері не становить загрози для людей. Це контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней, яке передається при прямому контакті хворих тварин зі здоровими. Вірус передається через заражені продукти зі свинини, укуси кліщів і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає, майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно нагріванням до високих температур.
Нагадаємо, у 2015 році в п'яти областях України планували знищити популяцію диких кабанів через вірус АЧС.
У грудні 2017 року президент Польщі Анджей Дуда підписав спеціальний закон щодо боротьби з африканською чумою свиней. Документ передбачає будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю і Україною довжиною близько тисячі кілометрів.
У Польщі з 2014 року зафіксовано 104 випадки АЧС, 81 з них - у 2017 році. За цей час хворобу виявлено майже у 900 диких кабанів поблизу польсько-білоруського кордону, а також в околицях Варшави.