UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща очолила командування силами високої готовності НАТО

У силах служитиме 6000 військовослужбовців, зокрема половина - з Польщі.

Польща у новому році очолила командування Силами НАТО дуже високої готовності. Минулого року командування очолювала Німеччина, повідомляє агентство "Укрінформ".

У зв'язку з цим генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив наступне: "Cпільні Оперативні сили дуже високої готовності (VJTF) – це значний внесок у нашу спільну оборону і сильна презентація можливостей Польщі. Ці Сили можна негайно розміщувати з метою оборони будь-якої союзницької держави перед будь-якою загрозою".

Вказується, що у VJTF служитиме 6000 військовослужбовців, зокрема половина поляків. Також братимуть участь підрозділи з Болгарії, Чехії, Угорщини, Італії, Литви, Латвії, Португалії, Румунії, Іспанії, Словаччини, Туреччини і Великої Британії. Сполучені Штати підтримуватимуть сили повітряним компонентом та іншими бойовими засобами.

Сили дуже високої готовності складаються з сухопутного, морського та повітряного компонентів, а також спецсил. Їх створили у відповідь на незаконну анексію Криму Росією у 2014 році. Делеговані до цих сил військовослужбовці мають бути здатні протягом 48-72 годин потрапити з місця своєї дислокації в будь-яке місце, де необхідна їхня присутність.

Як писав у статті для DT.UA наш автор Данило Пилипчук, за останні кілька років НАТО справді вдалося адаптуватися до реалій, що змінилися, і масштабно посилити можливості колективної оборони. Ці кроки, підкріплені ухваленням нової Воєнної стратегії в травні 2019 року, націлені на підвищення ефективності організації, яка забезпечує безпеку понад мільярда людей.

З 2014 р. чисельність Сил реагування НАТО (NRF) зросла до 40 тис. військовослужбовців. 2019 року також вдалося на 90% укомплектувати сили для Ініціативи забезпечення готовності, або так званої Ініціативи "4-30". Нагадаємо, що 2018 року в Брюсселі країни НАТО зобов'язалися сформувати - до 2020-го - 30 мотопіхотних батальйонів, 30 авіаційних ескадрилей і 30 бойових кораблів, які можуть бути задіяні протягом 30 днів або й раніше. Вони реагуватимуть на загрози з будь-якого напрямку і забезпечать подальше зміцнення потенціалу НАТО у сфері стримування та оборони. Більше - у матеріалі Данила Пилипчука "Омолодження НАТО".