UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща не підтримає переобрання Туска головою Євроради

МЗС країни не бачить результатів роботи єврочиновника на користь Польщі.

Нинішній президент Європейської ради Дональд Туск не може розраховувати на підтримку уряду Польщі, якщо захоче переобратися на новий термін, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання Rzeczpospolita.

"Досі нам нема за що його підтримувати. Його останній візит до Польщі не приніс нічого корисного. Я брав участь у його розмові з пані прем'єр-міністром (Беатою Шидло – ред.) і нічого не дізнався. Ніякої користі від нього не було", - розповів в інтерв'ю польському виданню голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковський.

Якщо польський європолітик отримає підтримку більшості країн ЄС і не отримає її від Польщі, в поганому світлі постане він сам, а не країна, вважає Ващиковський.

"Це не Польща буде представлена в поганому світлі, а Туск. Не можу собі уявити, щоб польський політик міг претендувати на яку-небудь посаду в ЄС без підтримки своєї держави", - зазначив він.

Голова МЗС Польщі повідомив про те, що балотуватися на новий термін Туску не варто.

"Я б на його місці не наважився. Він не повинен претендувати на цю посаду без підтримки уряду", - вважає Ващиковський.

За словами Вітольда Ващиковського, від перебування Дональда Туска на цій посаді Польща "нічого не виграє". Політик вважає, що голова Європейської ради міг "хоча б ділитися інформацією", займаючи такий високий пост.

"Мова йде хоча б про інформування. Міг би ділитися інформацією з нами, попереджати, лобіювати інтереси Польщі, але ми цього не відчуваємо. Він міг би просувати поляків до європейських структур", - зазначив він, - "Будь ласка, подивіться, хто працює в оточенні Федеріки Могеріні. Також в оточенні Юнкера, Шульца і всіх інших. Нас немає на таких впливових посадах".

Дональд Туск, колишній очільник опозиційної партії "Громадянська платформа", майже два строки працював на посаді прем'єр-міністра Польщі, і у 2014 році пішов на роботу до Європейської ради. Мандат Туска закінчується у 2017 році, але у європолітика залишається можливість повторного обрання на посаду.

Нагадаємо, раніше в МЗС Польщі говорили про необхідність змін повноважень всіх основних структур ЄС - Європарламенту, Європейської Ради, Єврокомісій. На думку польських чиновників, вихід Британії з Євросоюзу створює великі можливості для його кардинального реформування.

Раніше Вітольд Ващиковський наполягав на необхідності членства в ЄС шістьох країн - України, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Білорусі та Молдови. Без країн "Східного партнерства", європейський проект є незавершеним, під час спільної прес-конференції з грузинським колегою Михайлом Джанелідзе повідомляв голова МЗС Польщі.