Помилки президента США Барака Обами на Близькому Сході обертаються все більш серйозними наслідками: його політика "умиротворення" ставить під загрозу весь регіон, йдеться у статті німецької газети Die Welt "Небезпечні помилки Барака Обами".
"А тепер ще і Володимир Путін буде поставляти ракети Ірану", - нарікає автор статті Лорд Вайденфельд.
Вайденфельд вважає, що нинішню ситуацію в зовнішній політиці Обами можна охарактеризувати знаменитими словами Цицерона проти змовників Катиліни: "Як довго ви будете зловживати нашим терпінням?".
Продаж ракетної системи С-300 в Іран можливий за умови скасування санкцій проти Тегерану. Протягом години телефонної розмови Путін заспокоював прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, що мова йде про оборонне, а не наступальне озброєння.
Це не заважає Ірану передати цю зброя залежним від нього терористам Хезболли в Лівані. У разі очікуваної авторитетними експертами нової інтифади, яку можуть одночасно почати "Ісламська держава", ХАМАС і інші терористи, вони зможуть загрожувати єврейській державі ракетами.
Перші ознаки кризи - це нові численні прикордонні напади і агресивні маневри Хезболли і терористів на Голанських висотах, в районі кордону з Ізраїлем. Але і на "Дикому Сході" на Синайському півострові єгипетські сили, які хочуть зберегти мир з Ізраїлем, борються з терористичними елементами. ХАМАС, який виступає проти самого існування Ізраїлю, має ракети, дальність і ефективність постійно зростає.
Автор підкреслює, що при цьому ставлення Путіна до російських євреїв - дуже дружнє. Він, наприклад, пожертвував місячну зарплату на будівництво великого єврейського музею в Москві. Він також підтримує хороші стосунки з російськими іммігрантами в Ізраїлі.
Посилення тону Верховних мулл в Тегерані, які вимагають повного списання всіх санкцій, зводять нанівець всі мирні зусилля Обами. Ворожнеча Ірану з Лігою арабських держав росте через ситуацію в Ємені та Лівії, і зростаючий розрив між традиційними арабськими союзниками Заходу і Сполученими Штатами погіршує ситуацію і збільшує ризик виникнення нездоланності з ядерною зброєю на Близькому Сході.
"Американському президентові врешті-решт пора зрозуміти, що складно буде уникнути відправки солдатів на цю територію для боротьби проти ІД, замість того, щоб просто топати ногою об землю під час своєї проповіді", - резюмує автор.
Президент США Барак Обама заявив, що купівля Іраном російських зенітно-ракетних комплексів С-300 не здатна створити серйозних перешкод для армії Сполучених Штатів. Він також підкреслив, що питання про продаж Москвою зенітно-ракетних комплексів С-300 Тегерану ускладнює переговори щодо ядерної програми Ірану.
13 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про скасування заборони на продаж Ірану зенітних ракетних систем С-300.