UA / RU
Підтримати ZN.ua

Politico пояснило, чому війна в Україні — це Третя світова

Поки триває війна, існує небезпека, що хтось ще приєднається до неї.

Іноземні мови, якими розмовляють в окопах в Україні, є лише однією з ознак того, що війна набуває дедалі більшого міжнародного виміру. Майже через три роки навіть найзатятішим ізоляціоністам буде важко назвати цю війну "регіональним конфліктом" між Росією та Україною.

Те, що почалося в лютому 2022 року як найбільша європейська сухопутна війна з часів Другої світової війни, зараз змагається за звання найбільш глобального конфлікту з часів холодної війни, в який прямо чи опосередковано залучені десятки країн, зазначає колумністка Єва Хартог.

Хартог вказує на те, що в небі над полем бою іранський безпілотник Shahed може бути перехоплений американською системою ППО, а над землею боєприпаси німецького виробництва зі свистом пролітають повз північнокорейські снаряди.

"З часом, коли й Україна, і Росія опинилися в скрутному становищі через "снарядний голод" і виснаження військ, цей міжнародний вимір став і більш помітним, і більш важливим", — вважає колумністка.

Читайте також: Україна перебуває в центрі глобальних ризиків початку третьої світової війни – Зеленський

Сьогодні обидві країни покладаються на допомогу ззовні: Україна — для того, щоб вистояти, Росія — для того, щоб зберегти своє панування в небі й на землі, мінімізуючи при цьому вплив війни на власне населення.

"Без допомоги Заходу війна не пережила б свій перший рік і закінчилася б нищівною поразкою для України", — переконаний Олександр Габуєв, директор Берлінського центру Карнегі з вивчення Росії та Євразії.

Колумністка також вважає, що проблема міжнародних конфліктів, як це показує досвід України, полягає в тому, що союзники можуть бути непостійними, а їхня підтримка триває лише до наступної виборчої кампанії. Вона додає, що наприкінці 2024 року у Вашингтоні та Брюсселі зменшилося бажання підтримувати перемогу України, яка визначається як повернення до кордонів 1991 року.

Читайте також: Більшість американців вважають, що наступна світова війна почнеться у найближчі 5-10 років

"Зараз, коли конфлікт наближається до початку четвертого року, жодна зі сторін не отримує всієї необхідної допомоги", — пише Хартог.

Раніше Марк Галеотті, один з провідних світових експертів з питань російської злочинності та безпеки з'ясовував, чи доцільно називати війну в Україні Третьою світовою. Він вважає, що війна в Україні має глобальний характер. Галеотті додав, що "скоріше, це перша велика війна епохи глобалізації, коли все пов'язане з усім іншим, а всі учасники (за винятком, можливо, північнокорейців) діють в єдиному фінансовому та інформаційному просторі".