UA / RU
Підтримати ZN.ua

Politico: Байден тепер може ознайомитися з розмовами Путіна з Трампом, які приховували

Розмова з Зеленським, яка призвела про початку імпічменту, теж була закодована.

За час президенства Дональда Трампа у нього відбулося близько 12 "нескладних" розмов та зустрічей з главою Кремля Владіміром Путіним, деталі яких американський лідер приховував. Та тепер доступ до них отримав новообраний президент США Джо Байден. Це дасть змогу зрозуміти, чи не поділився Трамп з Путіним конфіденційною інформацією, аби це не застало нову адміністрацію зненацька. Про це пише видання Politico з посиланням на інсайдера, переклад матеріалу публікує "Бабель". 

«Новій адміністрації не потрібен наш дозвіл, щоб ознайомитися з ними [записами]. Байдену належать усі матеріали розмов», — сказав колишній працівник Білого дому часів Трампа.

Адміністрація Байдена не розповіла, чи ознайомилися там вже з цими розмовами. Проте наразі жодних скарг на записи попередніх телефонних розмов Трампа Рада національної безпеки не зареєструвала. 

«Пріоритетом національної безпеки є зʼясування того, що Трамп сказав Путіну за чотири роки його перебування при владі. Деякі речі, наприклад, те, що було на особистих зустрічах, на яких не був присутній ані американський перекладач, ані дипломат, можливо, ніколи не будуть повністю відомі. Але я був би дуже здивований, якби нова команда національної безпеки не намагалася отримати доступ до записів розмов», — сказав один колишній співробітник служби національної безпеки, близький до нового президента.

Трамп приховував усі свої розмови з іноземними лідерами. Деякі з них зашифровані у надсекретній системі кодових слів, аби обмежити доступ членів Кабміну та інших працівників. 

Щодо розмов з Путіним, які, до слова, часто тривали понад годину, то Трамп їх часто навіть вилучав. 

«Буквально немає і не може бути ситуації, коли колишній президент міг би перешкодити чинному президенту щось побачити», — уточнив виконавчий директор юридичної фірми National Security Counselors.

Радники Трампа стверджують, що він рідко розповідав главі Кремля те, чого ще не озвучував на публіці. 

"Перекладачка Держдепартаменту США Марина Гросс, яка перекладала багато дзвінків і зустрічей Трампа з Путіним, часто їх переговори можна було б сприйняти як розмову двох друзів, балакунів в барі", - пише ЗМІ. 

Щодо розмови з президентом України Володимиром Зеленським, наслідком якої став перший імпічмент, то вона теж була закодована, як і розмова Трампа з саудівською королівською сім'єю. 

Читайте також: Сенат США визнав конституційним другий імпічмент Трампу

Нагадаємо, в середині січня Палата представників підтримала імпічмент Трампа. Приводом став напад прихильників колишнього глави держави на будівлю парламенту - Капітолій. Колишній американський лідер звинувачується в підбурюванні до заколоту. В кінці того ж місяця Палата представників передала в Сенат резолюцію про імпічмент.

Трамп став першим президентом в історії, який двічі піддається імпічменту. Перша спроба усунути його з посади, розпочата в 2019 році, провалилася: тоді Сенат, де більшість була у республіканців, виправдав ексглаву держави. Цього разу він піддається імпічменту, коли вже склав повноваження. Детальніше про те, як американські праві екстремісти стали частиною політичного мейнстріму США, читайте в статті Ганни Бродські-Кроткіной "Хто громив Капітолій?".