UA / RU
Підтримати ZN.ua

Покалічених під час обстрілів дітей доставили на лікування до Німеччини - ТСН

З початку повномасштабного вторгнення Росії півмільйона українських дітей довелося вивезти на лікування за кордон.

Покалічених під час обстрілів дітей доставили на лікування до Німеччини: лікарі аплодують стійкості юних пацієнтів З початку повномасштабного вторгнення Росії півмільйона українських дітей довелося вивезти на лікування за кордон.

Онкохворі та поранені діти з різних регіонів України, багатьох із них вивозили з-під обстрілів вирушили на продовження лікування до Німеччини. Евакуацією пацієнтів спільно займаються Міністерство охорони здоров'я України та Єврокомісія, повідомляє ТСН.

«Коли перший вибух стався, я дивлюся вгору і бачу вона падає на нас і ще раз впала після другого вибуху, і вже піднялася, і ми почали з мамою бігти на вокзал», — розповідає свої спогади у львівській лікарні 17-річна Єлизавета Баранова. Слов'янська.

Дівчинка разом із мамою рятувалася від російського світу та потрапила під обстріл рашистів на вокзалі Краматорська. Ракета потрапила за 20 метрів від неї. «Уламок пройшов крізь руку. Добре, що він пройшов, а не лишився там», — додає дівчинка.

Сусідка по палаті – Таня із Харківщини. Її важко поранили 25 березня у рідному Барвінковому. «У мене потрапив уламок… Я думала, що в мене відірвало руку. Був перелом, розірвало нерви, судини… Страшно було…», — ділиться дівчинка.

Тані зробили 4 операції, вона почала відчувати руку, але пальцями досі не може ворухнути. За кордоном дівчина має складну реабілітацію, щоб рука запрацювала знову. «Я хотіла бути поліцейською, але, на жаль, я цього року не поступатиму, тому що там треба складати фізичні нормативи», — додає вона.

Тільки із цієї лікарні за кордон їде 8 дітей. «Ті, що стабілізовані та транспортабельні, бо не всі дітки, на жаль, вирушать на лікування», — повідомляє директор дитячої лікарні Іван Міськів.

Зі Львова в медичному конвої 13 швидких, на світанку вони вирушать до Польщі, вже звідти літаком до Німеччини. На українсько-польському кордоні медичний конвой уже чекають, а далі за годину їзди в аеродром у Польщі.

Щойно витримує дорогу сім'я з Донбасу, у ній було п'ятеро дітей. Одну дитину поховали, іншу – сподіваються вилікувати за кордоном. Під час евакуації із Курахового автобус, який їх віз, потрапив в аварію. «Наш водій, на жаль, порушив правила дорожнього руху, наша старша дочка загинула, друга дівчинка отримала тяжкі травми, третя – із розривом нирки», – розповідає мама дівчаток.

Щоб під час переїзду надати необхідну допомогу, юних пацієнтів супроводжують медики одразу трьох країн — України, Польщі та Німеччини. Ми всю дорогу стежили за станом дітей. Жодних відхилень не було. Вже працюємо півтора місяці, транспортували людей із Бучі, Ірпеня та Києва. Переважно це пацієнти, які постраждали від ракет та мін», – розповідає керівник трансферу Якуб Балабан.

Тяжких пацієнтів піднімають на борт спеціальним ліфтом, ті, хто легше – йдуть самі. Лікарі аплодують дітям, які, незважаючи на тяжкі травми, піднімаються на борт самостійно.

Читайте також: Російські загарбники вбили 215 українських дітей

З початку повномасштабної російської агресії за кордон на лікування вже відправили півмільйона дітей. Прийняти українців за кордоном погодилися 15 клінік. «Ми вводимо дані пацієнта в систему Євросоюзу, медичну інформаційну систему протягом доби, максимум дві, ми отримуємо, яка клініка забере цього пацієнта, який буде трансфер», — зазначає заступник міністра охорони здоров'я України Ірина Мікичак.

Загалом європейські клініки готові прийняти десять тисяч українців, які потребують лікування чи реабілітації.