UA / RU
Підтримати ZN.ua

Погрози Путіна новою зброєю були благальним криком про діалог - WP

Російський президент, наслідуючи всіх своїх попередників у Кремлі, намагається не викривати свою слабкість.

Оцінюючи династію Романових, британський історик Саймон Себаг Монтефіоре процитував міністра внутрішніх справ Російської імперії Петра Столипіна: "В Росії ніщо не видається таким небезпечним, як прояв слабкості".

Монтефіоре пояснив, що впродовж 300 років правління Романових влада була інструментом не лише управління, а й виживання. Він процитував афоризм французької письменниці Жермени де Сталь: "В Росії влада - це автократія, загартована придушеннями".

Президент Володимир Путін ще більше втілює цю російську параноїдальну етику після промови 1 березня, коли він говорив про "непереможні" ракети з ядерними двигунами і надзвичайно швидкі торпеди.

Про це на сторінках Washington Post пише оглядач Девід Ігнатіус, пригадавши, що під час промови Путін демонстрував відео з моделями нових ракет, які здавалися настільки фальшивими, що Голівуд би заплакав.

Автор нагадує, що багато експертів одразу розвінчали погрози Путіна, назвавши його військові заяви маячнею. Про нові російські технології, якими він хвалився, вже давно відомо розвідці США. Втім, на думку Ігнатіуса, промова Путіна була очевидним посланням Вашингтону, яке складалося з кількох шарів. Вочевидь, його метою було налякати і залякати. Але в цьому російський президент зазнав невдачі. У США досить військової сили, щоб стримати Росію включно з усіма її новими озброєннями, про які російський президент говорив.

На глибшому рівні промова Путіна була благанням про увагу від лідера, який вважає, що розпад СРСР був приниженням його нації. І саме на це автор радить звернути увагу. Суть твердження Путіна в тому, що Росію ігнорували в роки її слабкості і почали серйозно сприймати лише зараз, коли вона знову має загрозливий вигляд.

"Ніхто не хотів говорити з нами про ключову проблему і ніхто не хотів слухати нас. То слухайте тепер", - вимагав він.

Путін - громило, але передбачуваний. Він постійно говорив про бажання відродити колишню російську славу відколи став президентом в 2000 році. Автор нагадує про обвинувачувальні висновки спеціального представника Департаменту юстиції США Роберта Мюллера проти 13 росіян і трьох російських компаній за втручання у американські вибори. В них йдеться про те, як Росія випробувала свої технології маніпуляції в Україні, а потім скерувала їх проти США. Щоб провести ці дії приховано, Путін звернувся до свого друга олігарха Євгенія Прігожина, який також організував групу російських найманців.

Україна стала лабораторією для Путіна. Голова українського Центру оборонних реформ Олександр Данилюк у своєму звіті для Naval Postgraduate School у 2016 році попереджав, що Росія "проводить не лише інформаційні операції, а й інші таємні спецоперації проти України вже більш ніж десятиліття".

"Росія не готується до війни із Заходом. Ця війна вже активно ведеться на російських умовах", - дійшов висновку український експерт.

Оглядач зауважує, що те, що Путін пропонує віновлення дискусій, не означає, що США повинні відкидати це як погану ідею. Ізраїль, Саудівська Аравія, Японія і Індія вже ведуть серйозні діалоги з Москвою про ключові зовнішньополітичні проблеми. А США цього нібито не роблять. І це, на думку автора, помилка.

Нагадаємо, що держдеп США відреагував на заяву Путіна про ядерні ракети. У держдепі підкреслили, що використання ядерної зброї, про яку розповідав 1 березня президент Росії Володимир Путін, порушує міжнародні зобов'язання Москви.

Перед цим заяву Путіна про нові ядерні ракети прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там заявили, що заява російського президента Міноборони США не здивувала та висловили сумнів, чи додала Росія нові можливості для свого ядерного арсеналу, крім вже відомих американським військовим і розвідці.

Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив, що "ні в кого іншого такої зброї поки немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці придумають щось нове".