UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Подарунок для Путіна": Клінтон розкритикувала вихід США з ракетного договору

Екс-держсекретар заявила, що Кремль дуже легко відбувся, так як Вашингтон не збирається притягати його до відповідальності.

Екс-керівник Державного департаменту США, головний суперник нинішнього президента Дональда Трампа на президентських виборах 2016 року Гілларі Клінтон під час виступу в Джорджтаунському університеті американської столиці піддала різкій критиці рішення Білого дому вийти з Договору про скорочення ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), укладеного з РФ, повідомляє "Голос Америки".

"Це подарунок для Путіна. США виходять з ДРСМД без притягнення його до відповідальності за порушення договору", - заявила Клінтон.

Вона також зазначила, що США "мають докази" порушення Москвою положень ДРСМД, і заявила, що Кремль "легко відбувся". Клінтон додала, що дуже шкодує про бездіяльність адміністрації попереднього президента США Барака Обами, яка не змогла змусити Росію виконувати угоду.

"Нам необхідно було чітко дати зрозуміти – як американцям, так і громадянам Росії, Європи та іншим, що Росія ухиляється від виконання договору. Ми повинні були почати переговори з цього питання, щоб змусити Росію його дотримуватися. Замість цього ми просто вийшли з ДРСМД", – заявила Хілларі Клінтон.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів з ДРСМД.США завершать вихід з Договору протягом шести місяців, якщо Росія не повернеться до виконання ДРСМД. Наступного дня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у ДРСМД.

Раніше заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД - в цьому випадку угода може бути врятовано.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".