Компанія-оператор російського проекту газопроводу "Північний потік-2" – Nord Stream 2 AG відкликала заявку на прокладання труб через територіальні води Данії, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на офіційне повідомлення прес-служби компанії.
"За два роки, що минули після подання заявки, уряд Данії не продемонстрував жодних ознак до прийняття рішення", – заявив глава Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг, даючи пояснення щодо причин прийняття такого рішення компанією.
Труба "Північного потоку-2" повинна була пройти на півдні від острова Борнхольм, що належить Данії – цей маршрут вважався основним, проте компанія заявила, що має ще два альтернативних варіанти маршруту – північний захід і південний схід від Борнхольма. Ці маршрути передбачають прокладання труб через міжнародні води, таким чином, Nord Stream 2 AG більше не залежить від дозволу міністерства закордонних справ Данії.
Nord Stream 2 AG тричі подавала Данії заявки на прокладання "Північного потоку-2" через її територіальні води – у квітні 2017 року, в серпні 2018 року і в березні 2019 року. Усі три заявки датський МЗС відхилив.
Нагадаємо, що проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії і Польщі та Естонії. Про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік повинен пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік 2" є "Газпром". В будівельний консорціум входять французька Engie, австрійський OMV, британо-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
Глава "Газпрому" Олексій Міллер 4 жовтня 2018 року заявив, що "Газпром" готовий почати постачання газу по "Північному потоку 2" з 1 січня 2020 року.