Північна Корея в ніч на неділю, 7 лютого, здійснила запуск ракети дальньої дії. У Пхеньяні повідомили про виведення супутника на орбіту, однак країни-сусіди і США пов'язують запуск з випробуванням міжконтинентальної балістичної ракети, що порушує резолюцію ООН, передає Reuters.
Запуск стався близько 9:00 за місцевим часом (2:30 по Києву) з випробувального полігону на північно-заході країни. За попередніми даними, ракета мала перетнути Жовте море і далі полетіти на південь до Філіппінського моря.
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе назвав запуск "абсолютно неприйнятним". Крім того, він повідомив, що ракету можуть збити в разі загрози території його країни.
У Південній Кореї скликали термінову нараду після отримання інформації про запуск ракети. Разом з тим, держсекретар США Джон Керрі засудив запуск ракети і назвав його "грубим порушенням" резолюцій Радбезу ООН. Він закликав до прийняття заходів, які б показали рішучість світового співтовариства вирішити проблему північнокорейської ядерної та ракетної програм.
Також дипломати США, Японії і Південної Кореї виступили за скликання екстреного засідання РБ ООН, яке, як очікується збереться вже 7 лютого.
Варто відзначити, що успішний запуск супутника означає просування Пхеньяну в технології доставки бойових зарядів на далекі відстані, оскільки використовувані для доставки супутника носії створені на основі балістичних ракет дальнього радіусу дії.
Як повідомляв раніше Reuters, КНДР повинна була запустити балістичну ракету в ніч з 7 на 8 лютого - під час фінальної гри за звання чемпіона Національної футбольної ліги США. Проте запуск стався днем раніше.
Тим часом, США мають намір розширити санкції проти КНДР. Цей крок підтримали 418 конгресменів, проти виступили лише двоє. Нові санкції спрямовані на обмеження доступу КНДР до твердої валюти, яка необхідна йому для фінансування армії і подальших ядерних випробувань.