UA / RU
Підтримати ZN.ua

Північна Корея запустила дві балістичні ракети малої дальності

Запуск відбувся після того, як США і Південна Корея провели спільні військово-повітряні навчання.   

Північна Корея запустила дві балістичні ракети малої дальності у п’ятницю, 23 грудня, напередодні великої політичної зустрічі для визначення планів на наступний рік. Про це повідомляє Bloomberg.

За даними Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї, балістичні ракети були випущені з району поблизу головного міжнародного аеропорту Пхеньяна в напрямку вод біля східного узбережжя Північної Кореї. Ракети подолали відстань близько 250 км і 350 км відповідно, перш ніж впали в море.

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин знаходить простір для посилення провокацій проти США та їхніх союзників, в той час як американський президент Джо Байден зосереджується на війні Росії проти України.   

Черговий запуск ракет відбувся через три дні після того, як США відправили бомбардувальник і винищувачі-невидимки F-22 на півострів для спільних навчань з Південною Кореєю.

Кім Чен Ин скликав засідання правлячої Трудової партії на невизначену дату наприкінці грудня, щоб розглянути економічні та політичні зусилля за цей рік і прийняти рішення про політичні плани на 2023 рік. Північнокорейський лідер не виявив жодної зацікавленості у поверненні до переговорів щодо ядерного роззброєння, які вже майже три роки перебувають у глухому куті, і твердо дотримується обіцянки ніколи не відмовлятися від ядерного арсеналу.  

Цього року КНДР здійснила 70 запусків балістичних ракет, що є найбільшим показником за десятиріччя перебування Кім Чен Ина при владі. Такі запуски ракет порушують резолюції ООН.

На початку цього місяця Північна Корея випробувала новий ракетний двигун, а 18 грудня провела запуск, за словами Південної Кореї, двох балістичних ракет середньої дальності. Після цих запусків відбулися спільні військово-повітряні навчання США та Південної Кореї.

Північнокорейський лідер модернізує ядерний арсенал ракет протягом останніх кількох років, щоб їх було легше приховувати, швидше розгортати і важче збивати.

Незабаром Північна Корея може ще більше посилити регіональну напругу, провівши своє перше ядерне випробування з 2017 року. США, Південна Корея і Японія вже кілька місяців заявляють, що Пхеньян, схоже, готовий провести випробування в будь-який час, і ці три країни пообіцяли суворі і скоординовані відповіді на такі провокації КНДР.

Намагання США стримати російського президента Владіміра Путіна в поєднанні зі зростанням уваги до Китаю дозволило Кім Чен Ину зміцнити ядерні сили без страху перед новими санкціями в Раді безпеки ООН. Майже немає шансів, що Росія або Китай, які мають право вето в Радбезі, підтримають будь-які заходи проти Північної Кореї.

Читайте також: США запустили новий підрозділ космічних сил у Південній Кореї на тлі зростання загроз з боку КНДР      

Північна Корея регулярно здійснює ядерні провокації, запускаючи в бік Японії та Південної Кореї ракети. Це підвищує напругу в регіоні і змушує реагувати сусідів, які проводять військові навчання спільно із США.

Метою Кім Чен Ина є створення “найсильнішої армії у світі з найбільшим ядерним потенціалом”. Після випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Hwasong-17 Кім Чен Ин заявив, що протистоятиме ядерним загрозам США за допомогою ядерної зброї.