UA / RU
Підтримати ZN.ua

Північна Корея запустила балістичну ракету середньої дальності

Прем'єр-міністр Японії засудив нове ракетне випробування КНДР.

Північна Корея у вівторок, 2 квітня,  запустила в море біля свого східного узбережжя ймовірну балістичну ракету середньої дальності, заявили військові Південної Кореї, повідомляє Reuters.

Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї зафіксував запуск балістичної ракети середньої дальності з району північнокорейської столиці Пхеньяна.

Читайте також: Глава Служби зовнішньої розвідки РФ відвідав КНДР

За даними Сеула, ракета пролетіла близько 600 км, перш ніж впала в море, в той час як Міністерство оборони Японії оцінило, що вона подолала відстань 650 км і досягла максимальної висоти 100 км.

У заяві Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї не вказується точний тип ракети, але Північна Корея випробовувала нову гіперзвукову ракету середньої дальності, що працює на твердопаливному двигуні.

У березні північнокорейський лідер Кім Чен Ин спостерігав за випробуванням твердопаливного двигуна для нового типу гіперзвукової ракети середньої дальності.

На тлі побоювань, що Росія і Північна Корея розвивають тісніші військові зв'язки, Сполучені Штати та їхні головні союзники в регіоні - Південна Корея і Японія, розширюють співпрацю у сфері безпеки.

Офіційні особи США, Південної Кореї та України звинуватили Північну Корею у наданні Росії зброї, зокрема ракет, для використання у війні проти України.

Південна Корея оголосила про санкції проти двох російських суден, які, за її словами, перевозили боєприпаси між Північною Кореєю і РФ, а також проти двох російських організацій, причетних до найму північнокорейських робітників, щоб допомогти Пхеньяну заробити іноземну валюту.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда засудив нове ракетне випробування КНДР.

Нещодавно Північна Корея заявила, що не зацікавлена у саміті з Японією і відкидає будь-які переговори, що потенційно може погіршити і без того ворожі відносини між двома країнами.

Тим часом уряд Сполучених Штатів організовує саміт між американським президентом Джо Байденом та його японським і південнокорейським колегами в липні в кулуарах саміту НАТО у Вашингтоні.

Читайте також: КНДР хоче цього року запустити в космос кілька своїх супутників-шпигунів – ЗМІ

Останнім часом КНДР вдається до більш войовничої риторики. Відмовляючись від старої концепції возз’єднання, північнокорейський лідер Кім Чен Ин, вочевидь, намагається підвищити ставки та створити ілюзію невідворотності війни. Одним із чинників ризику є російсько-північнокорейське співробітництво, яке може підштовхнути КНДР до агресивніших дій. “Чи готується Північна Корея до війни?” — відповідь на це питання читайте в статті Наталії Бутирської.