UA / RU
Підтримати ZN.ua

Північна Корея може знову спробувати запустити військовий супутник-шпигун найближчим часом — Yonhap

Запуск супутника, ймовірно, буде враховувати деякі важливі політичні події.

Північна Корея може запустити свій військовий шпигунський супутник між 10 і 26 жовтня після двох попередніх невдалих спроб. Країна, ймовірно, буде враховувати ключові політичні і дипломатичні події. Про це повідомляє Yonhap, посилаючись на прогноз Корейського інституту національного об'єднання в Сеулі.

Зокрема, Північна Корея 10 жовтня відзначатиме 78-му річницю заснування своєї керівної Трудової партії. Крім того, очікується, що найближчим часом лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрінеться зі своїм російським колегою Владіміром Путіним на полях форуму китайської ініціативи “Один пояс, один шлях”.

Читайте також: США не виключають передачу зброї КНДР у Росію

Північна Корея запускала військовий супутник-шпигун Malligyong-1, встановлений на ракеті Chollima-1, у травні і серпні, але обидва запуски закінчилися невдачею. КНДР оголосила, що зробить третю спробу у жовтні.

"Пхеньян, швидше за все, спробує запустити свій супутник-шпигун раніше, ніж Південна Корея. Схоже, що КНДР надає пріоритет запуску супутника політичному посланню, а не вдосконаленню технічних аспектів", - каже Хонг Мін з Корейського інституту національного об'єднання.

Південна Корея планує запустити свій перший військовий супутник для спостереження в листопаді у межах проекту з розгортання загалом п'яти таких супутників до середини 2020-х років.

Читайте також: КНДР посилює кібератаки проти Південної Кореї, намагаючись розширити свій військовий потенціал — Yonhap

Минулого місяця північнокорейський лідер Кім Чен Ин відвідав РФ для переговорів із Путіним, що викликало занепокоєння щодо можливої угоди про постачання зброї між двома країнами. Експерти вважають, що Північна Корея могла погодитися на постачання боєприпасів Росії для війни проти України в обмін на передачу Москвою технологій виробництва зброї. Про те, «Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна», читайте в статті Наталії Бутирської.

Військовий супутник-шпигун є одним із високотехнологічних видів озброєнь, які Північна Корея пообіцяла розробити, серед яких також міжконтинентальні балістичні ракети на твердому паливі та атомний підводний човен.

Директор Корейського інституту національного об'єднання Чун Сон Юн заявив, що Північна Корея може незабаром зробити "самопроголошену" заяву про те, що вона отримала статус ядерної держави.

"Напередодні оголошення Північна Корея, ймовірно, продемонструє свій передовий ядерний потенціал (з великими провокаціями) принаймні один раз", - вважає він.

Читайте також: КНДР зупинила ядерний реактор: ймовірно – для видобутку плутонію

Минулого тижня Північна Корея внесла поправки до конституції, щоб закріпити політику зміцнення своїх ядерних сил. Рік тому вона прийняла закон, що дозволяє превентивне застосування ядерної зброї, назвавши свій статус ядерної держави "незворотнім".

Чун сказав, що Північна Корея може спробувати вплинути на вибори в США таким чином, щоб сприяти перемозі колишнього президента Штатів Дональда Трампа, оскільки Пхеньян може вважати, що його повернення спрацює на користь КНДР.