UA / RU
Підтримати ZN.ua

Півмільярда людей в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні страждають від голоду - ООН

Влада країн регіону повинна боротися з голодом і бідністю, щоб виконати свої зобов'язання до 2030 року.

500 млн осіб, 12% від загального числа мешканців Азіатсько-Тихоокеанського регіону, регулярно недоїдають, повідомили члени Продовольчої і сільськогосподарської ООН (ФАО) під час щорічного огляду з продовольчої безпеки, який пройшов у Бангкоку 6 грудня.

Якщо країни регіону не вживатимуть заходів найближчим часом, виконати 2-гу Мету сталого розвитку Декларації тисячоліття (прийнята Генеральною асамблеєю ОНН у 2000 році – ред.) – побороти голод в регіоні до 2030 року, вони не зможуть, вважають експерти.

Найкращий показник боротьби з голодом в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, на думку фахівців, припав на 1990 роки. Рівень голоду в країнах Азії тих років скоротився вдвічі. Але на даний час боротьба з голодом сповільнилася.

60 відсотків всіх голодуючих людей у світі проживає саме в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Кожна третя дитина в регіоні страждає низькорослістю через нестачу поживних речовин. Разом з тим в Азії збільшується кількість людей, які страждають ожирінням. Люди роблять вибір на користь шкідливих для здоров'я продуктів харчування, що призводить до ожиріння серед населення.

"Аналітичні дані, представлені в доповіді, відкривають нам очі на багато речей і змушують всіх нас замислитися", - зазначила регіональний представник Продовольчої та сільськогосподарської ООН Кундаві Кадіресан.

За словами Кадіресан, займатися вирішенням проблеми слід вже зараз, так як до 2030 року не так багато часу, як здається на перший погляд.

"Комусь може здатися, що до 2030-го року ще дуже далеко, але насправді до нього всього 14 років, і півмільйона осіб в регіоні як і раніше голодують. Ці 12 відсотків – це найбідніші люди регіону і до них найскладніше дістатися. Час не чекає, але політична воля та спільні дії допоможуть нам повністю перемогти голод", - додала вона.

Автори доповіді підкреслюють факт нерозривного зв'язку боротьби з голодом і боротьби з бідністю в регіоні. Фахівці вважають, що обидва процеси будуть супроводжуватися великими соціальними і економічними труднощами, особливо в умовах стрімкого зростання населення.

У ФАО закликали уряди країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону з новими силами взятися за боротьбу з голодом і зайнятися залученням інвестицій у сферу ефективного виробництва продуктів харчування.

Нагадаємо, у 2015 році в звіті Продовольчої та сільскогосподарської ООН говорилося про скорочення кількості людей, які страждають від голоду. Їх кількість у всьому світі скоротилася до 795 млн, незважаючи на війни, стихійні лиха, тривалі конфлікти і бідність. Країни Східної Азії, Латинської Америки і Карибського басейну на той момент показали найбільший прогрес у скороченні масштабів голоду.